Skocz do zawartości

Witamy na Technics Group PL

Guest Image

Witamy na Technics Group PL, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym. Jeśli posiadasz konto na FACEBOOK'u możesz to zrobić jeszcze szybciej jednym kliknięciem.

Zakładając konto na Technics Group PL, możesz uzyskać następujące przywileje:

  • Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Bi-Wiring a Bi-Amping


Duke

Rekomendowane odpowiedzi

  • Root Admin

Bi-Wire (Bi-Wiring) – jest to połączenie dwukablowe polegające na podłączeniu sekcji tonów niskich i średnio-wysokich oddzielnymi przewodami z jednego wzmacniacza.

Bi-Wiring możemy zastosować w przypadku gdy nasze kolumny mają odpowiednią konstrukcję zwrotnicy oraz posiadają odpowiedni do tego terminal z 4 gniazdami głośnikowymi (2 plusy i 2 minusy). W przypadku gdy podłączamy taką kolumnę za pomocą dwóch przewodów należy zdjąć mostek (zworki) łączący gniazda. W przypadku gdy nie korzystamy z Bi-Wiringu należy podłączyć oba gniazda ze sobą zworkami.

Przy Bi-Wiringu zalecane jest używanie przewodów o tej samej konstrukcji. Kable podłączamy do jednego wyjścia we wzmacniaczu.

Bi-Wiring ma na celu eliminację wzajemnych oddziaływań obu głośników na siebie co zapobiega propagacji zniekształceń w obu pasmach.

bi-wiring.png

Ten sposób podłączenia eliminuje zakłócenia sygnału między obydwoma głośnikami (torami) i niskim zakresem głośników (woofer), co pozwala uzyskać dźwięk wyższej jakości.

W celu podłączenia zestawów głośnikowych w układzie bi-wiring dostosowanych do tego typu połączeń, podłącz gniazda SPEAKER B (lub SPEAKER A) do zacisków głośników wysoko i średniotonowych, zaś gniazda SPEAKER A (lub SPEAKER B) do gniazd głośników niskotonowych.

 

Connect_biWiring.png

 

Bi-Amp (Bi-Amping) – jest to połączenie dwukablowe polegające na podłączeniu sekcji tonów niskich i średnio-wysokich oddzielnymi przewodami do dwóch oddzielnych wzmacniaczy mocy.

Bi-Amping stosowany jest zazwyczaj w systemach estradowych gdzie potrzebna jest duża moc i dobra kontrola nad sygnałami w odpowiednich pasmach. W warunkach domowych rzadko spotykany. Wynika to z tego, że posiadanie większej ilości wzmacniaczy, urządzeń filtrujących, oraz odpowiednich kolumn znacznie przewyższa koszty nad uzyskanym efektem. Jednak jeżeli komuś zależny na lepszej kontroli nad separacją pasm i nie obawia się kosztów to takie połączenie pozwala uzyskać dobry efekt końcowy.

bi-amping.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Duke przypiął/eła ten temat
  • 1 rok później...
  • 3 lata później...

W moim obecnym zestawie, Bi-Wiring sprawił jakby wzmacniacz lepiej kontrolował kolumny, mam wrażenie jakby inaczej się wszystko zachowywało podczas podgłaśniania,troszkę większy "kop", ciężko mi to opisać, ale powiem tak,że podłączyłem w ten sposób ponieważ posiadałem kable,ale jeśli ktoś ma specjalnie kupować i ma wzmacniacz niższej klasy to myślę,że chyba nie ma sensu, Bi-Amp może dać lepsze rezultaty lecz nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Technics Group PL

  • Grupa zrzeszająca wszystkich fanów marki TECHNICS. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do dyskusji, wymiany spostrzeżeń oraz doświadczeń związanych z ukochanym producentem sprzętu audio.

Informacje

Zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
UP