Jump to content

Welcome to Technics Group PL

Guest Image

Welcome to Technics Group PL, like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Technics Group PL by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

All Activity

This stream auto-updates

 1. Last week
 2. Dzień dobry wszystkim Fanom Technicsa. Cieszę się, że mogłem dołączyć do Grupy. Mam nadzieję, że znajdę tu to czego szukam, a jeśli nie to będę prosił Was o pomoc.
 3. Earlier
 4. Witam, jestem nowy na forum, a to dlatego, że dopiero zaczynam przygodę z technics. Skompletowałem już amplituner SA-DX930, SL-PG3 i ST-GT550, szukam teraz procesora dzwieku i phono(ciekawe ceny maja modele z 12 z przodu). Amplituner ma wbudowany tuner i nie ma oznaczonych wejść RCA na tuner zewnętrzny, nie bardzo wiem jak najlepiej podpiąć zewnętrzny ST-GT550. Będę wdzięczny za jakieś wskazówki. Pozdrawiam
 5. Version 1.0.0

  4 downloads

  SA-DX10 instrukcja obsługi PL CZ RU.pdf Techniks SA-DA10 Amplituner stereofoniczny ze sterowaniem AV (2000-02) Dane Techniczne Zakres strojenia: FM, MW Moc wyjściowa: 100 W na kanał przy 6 Ω (stereo) Moc wyjściowa surround: 100 W (przód), 100 W (centrum), 100 W (tył) Pasmo przenoszenia: 10 Hz do 70 kHz Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 1% Czułość wejściowa: 3mV (MM), 200mV (linia) Stosunek sygnału do szumu: 80dB (MM), 100dB (linia) Separacja kanałów: 55 dB (linia) Wyjście: 200mV (linia) Impedancja obciążenia głośnika: 4 Ω do 16 Ω Wejścia cyfrowe: koncentryczne, optyczne Połączenia wideo: kompozytowe, SVHS Wymiary: 430x180x370mm Waga: 12,7 kg Akcesoria: pilot zdalnego sterowania SA-DA10 instrukcja obsługi PL CZ RU.pdf
 6. Nie ma wyjść na tylne kolumny , bo ten amplituner takowych nie posiasa, nowe amplitunery mają opisane tak jak mówisz( lewy przód,lewy tył) ,tutaj natomiast tyły będą grały jako surround, dlatego pisałem Ci jakie głośniki powinny tam być. Podłącz takie jakie masz byleby impedancja się zgadzała i zobaczysz jak zagrają.
 7. "No a samo podłączenie to klasyka, dana Kolumienka w dane wejście i nic więcej, nie wiem w czym możesz mieć problem." - właśnie problem jest w tym, że w modelu SA-GX390 nie widzę wyjść na tylne kolumny. są tylko wyjścia na lewe, prawe i centralę, oraz osobno lewy i prawy "Surround". Czy zatem mam podłączyć przednie kolumny pod lewy i prawy front, a satelity lewą i prawą pod wyjście "Surround"? Może dla Ciebie to się wydaje oczywiste, ale ja jestem przyzwyczajony do opisu wyjść w stylu lewy przód, lewy tył, prawy przód, prawy tył. Stąd moje rozterki z tym amplitunerem
 8. Pamiętaj,że z "gotowców" może być ciężko, aby pod elementy kupić jakąś półkę czy szafkę, ja robiłem sam bo nie było nic na rynku co by pozwoliło jakoś poustawiać z głową ;)
 9. It's hard to get it. In Romania is a service for Dat deck's,people for all the world sending their deck's to service. You are 100% the Drum Head is broken?
 10. Myślę,żę Technics nawet jak na swoje czasy ma nowoczesny wygląd i nie pasuje mu takie wkładanie w drewno, tak samo np. z modeli G-serii ja bym drewno wywalił i zrobił boczki np. w kolorze "Black Piano".
 11. Hi.. I need the one of the SV-DA10 Dat Recorder good condition Drum head. Where can i find it?
 12. Hi.. This amplifier is good. But outer wood case is 19mm. You can make it 10mm. After you can look it. Best Regards ta2cj Safak.
 13. Szukaj serwisu,są wypisane niektóre polecane przez grupowiczów i tyle.
 14. Jeżeli sugerujesz że głośniki nie działają to są ok.sprawdzone na drugim sprzęcie.nie działa tuner ale próbowałem przez cinch podłaczać inne żródla. cisza kompletna.nie ma nawet żadnego harkniecia ,czegokolwiek co często dzieje się przy wpinaniu czy dotykaniu wtyków.
 15. Może głupie,ale próbowałeś innych Głośników? i czy nie działają wszystkie wejścia czyli surround i centralny również? Dźwięk z jakiego źródła podajesz?
 16. Bezpieczniki sprawdzone..sprzęt się włącza i słychać strzał przekaźnika.nie wiem tylko czy oba się zapinają bo są dość blisko i pod palcem czuć działanie na obu.
 17. bezpiecznik jest u góry nad wentylatorem(patrząc z tej perspektywy), jeszcze chyba jeden widziałem od strony zasilacza( tam gdzie kabel zasilający wchodzi),wg to należy się porządne czyszczenie to pierwsza sprawa,a druga czy po włączeniu słychać przekaźnik jak się włącza?
 18. Version 1.0.0

  7 downloads

  SL-1300,1310 instrukcja obsługi PL.pdf Technika SL-1300,1310 W pełni automatyczny gramofon z napędem bezpośrednim Opis Technics SL-1310 oferuje każdy stopień automatyzacji, w tym automatyczne przewijanie, automatyczne przycinanie, automatyczny powrót, automatyczny wybór rozmiaru dysku i powtarzanie notatek. Można go ustawić tak, aby dbał o siebie samodzielnie lub sterować ręcznie z profesjonalną precyzją. Tak czy inaczej, oferuje najwyższą prostotę obsługi i wygodę gry. Dane Techniczne Typ: w pełni automatyczny gramofon Metoda napędu: napęd bezpośredni Silnik: bezszczotkowy silnik prądu stałego o bardzo niskiej prędkości Rodzaj sterowania: sterowanie serwo (mk1), blokada kwarcowa (mk2) Talerz: 330 mm, 2,5 kg, odlewany ciśnieniowo ze stopu aluminium Prędkości: 33 i 45 obr./min Kontrola wysokości tonu: 10% (mk1), 20% (mk2) Kołysanie i trzepotanie: 0,03% WRMS (mk1), 0,025% WRMS (mk2) Dudnienie: -70dB (mk1), -73dB (mk2) Ramię: zawieszenie gimbalowe, uniwersalne, w kształcie litery S, rurowe Długość efektywna: 230mm Zwis: 15 mm Kąt przesunięcia: 21,5 stopnia Waga: 20,7 funta (mk1), 11,8 kg (mk2) SL 1300,1310 Instrukcja obsługi PL.pdf SL 1310 broszura PL.pdf
 19. Nie używałem go bo trafił do mnie trafiony.Czyli z chlodzeniem jest ok.z procesorem zachowuje sie tak jak powinien.jedyny problem to brak dzwięku na głośnikach....
 20. Wentylator powinien się kręcić,nawet gdy nie ma wpiętych kolumn, mam tak w 750tce a to brat bliźniak. Wyjaśnij mi tylko jak go używasz, napisałeś,że po wpięciu Procesora sytuacja się zmienia, przecież procesor powinien być wpięty cały czas. Ja Miałem raz uszkodzony bezpiecznik, jest na płycie blisko wentylatora,ale on powodował brak zasilania na pozostałe elementy (załączał się tylko wzmacniacz)...
 21. Miał trafić na śmietnik ale postanowiłem go przed tym smutnym losem ocalić... Po wstępnej diagnozie okazuje się że brak dźwięku w głośnikach a w słuchawkach ledwo co słychać..Nie reaguje też chłodzenie na max level głośności..Sytuacja zmienia się delikatnie po podłączeniu procesora dźwięku...W głośnikach nadal cisza ale słuchawki grają elegancko..Także wentylator prawidłowo reaguje na wysoki poziom głośności .Spotkał sie ktoś z takim problemem?Wnioskuje że problem leży w układzie wpinanym w płytę z gniazdem do procesora dzwięku ale fachowcem nie jestem. Prosze o pomoc
 22. Co Do A800 to oba mają możliwość Bi-Wiring, tak jak z resztą wszystkie z tej serii (A600,A700,A800,A900). Myślę,że obojętnie który,różnicy nie usłyszysz, ja bym się kierował stanem,żeby był w jak najlepszym. Młodszy jest ten z dopiskiem MK2 czyli tak jakby "Poprawiony" bądź "Ulepszony",faktycznie ma dołożony wiatrak,co pozwala mu mieć lepsze chłodzenie szczególnie w momencie jak elementy na nim stoją,bądź umiejscowiony jest w szafce, ale tak jak mówię,najważniejsze to stan danego egzemplarza, jeden i drugi zagra tak samo.
 23. Możesz na GE90 mieć wciśnięte - Source/Tape , przestaw ten włącznik i sprawdź różnicę. Jeśli do Amplitunera masz wpięte źródło (CD czy TV np.) przez wejście cyfrowe (Toslink - Optical),nie będzie działać korekcja dźwięku,tylko działa przez złącza analogowe z tego co wiem.
 24. Impedancja Głośników musi być w zakresie 4-16OHM,Centralny 8-16,a Fronty od 4-16, tak wynika z opisu z tyłu przy złączach. Aby uzyskać dźwięk surround , musisz posiadać głośniki surround,możesz podpiąć zwykłe małe kolumienki,ale to nie będzie ten efekt. Technics robił takie małe satelitki w zestawach mini wież, wieże które posiadały dany system to : CA10,Ca1060/1080 Serie CH np. 730/770 Serie EH np. EH600 itp. Na Allegro w kolumnach jak wpiszesz Technics to powinieneś takie "satelitki" do surround znaleźć,często są w sprzedaży w komplecie z głośnikiem centralnym. Nie znam dokładnie jakie oznaczenia modelowe posiadają,ale jak poszukasz przy całych kompletach modeli , które wypisałem to znajdziesz bez problemu. No a samo podłączenie to klasyka, dana Kolumienka w dane wejście i nic więcej, nie wiem w czym możesz mieć problem.
 25. Myślę, że powinieneś usłyszeć różnicę, zależy jeszcze z czym to gra. W moim starym zestawie gdzie miałem końcówkę mocy A1000 i Przedwzmacniacz C909U to przejście z 740tki na 840tkę,dało sporą różnicę, myślę,że przy PS900 może być jeszcze lepiej.
 26. Nie znam odpowiedzi na to pytanie,ale na pewno chwalebne próbować podpinać sygnał pod XLR, szkoda,że Technics nie zrobił innego odtwarzacza z tymi wtykami oprócz P2000 i chyba ten dzielony szampański też posiada,oba nie pasują do Twojego wzmacniacza. Faktycznie 4V a 1V to spora różnica, spróbuj w jakimś salonie Audio może zapytać.
 1. Load more activity

Technics Group PL

 • Grupa zrzeszająca wszystkich fanów marki TECHNICS. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do dyskusji, wymiany spostrzeżeń oraz doświadczeń związanych z ukochanym producentem sprzętu audio.

Informacje

Zawartość

×
×
 • Create New...
UP