Skocz do zawartości

Witamy na Technics Group PL

Guest Image

Witamy na Technics Group PL, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym. Jeśli posiadasz konto na FACEBOOK'u możesz to zrobić jeszcze szybciej jednym kliknięciem.

Zakładając konto na Technics Group PL, możesz uzyskać następujące przywileje:

  • Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Contras

Members
  • Postów

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Ostatnia wygrana Contras w dniu 3 Września 2022

Użytkownicy przyznają Contras punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Contras

Nowicjusz

Nowicjusz (1/7)

3

Reputacja

  1. Ja mam 900-tkę nową od początku, zakupioną w sklepie w centrum Katowic. Nie wiem, czy on jeszcze istnieje? Natomiast dla córki kupiłem parę lat temu sl-ps7. Moje spostrzeżenia. Na + 900 3 wyjścia sygnału. 2 analogowe (stały poziom i regulowane) oraz optical. Przydałby się też coaxial. Sl-ps7 ma analogowe tylko jedno wyjście, więc możliwości podłączenia są ograniczone. Np. jak chcesz coś porównać lub podłączyć drugi wzmacniacz itp. 900 ma dwustopniowe wygaszanie wyświetlacza. 7-demka nie ma wcale wygaszacza. Pilot 900 jest bardziej rozbudowany i odtwarzacz ma programowalne klawisze i więcej funkcji. Odtwarzacz sprawia też wrażenie solidniejszego. Korekcja błędów lepsza jest w 900 oraz więcej nośników cd-r można odczytywać. Dźwięk z sl-ps7 wydaje się być na pierwszy rzut ucha spokojniejszy, mniej detaliczny, ale też cichszy i to może być powodem takiego odbioru dźwieku. Kiedy przyciszę 900-tkę już trudno je rozróżnić. Myślę, że laser jest trwalszy w 900-tce. No i włącznik nie podoba mi sie w sl-ps7. Ten krótki skok i cały czas świecąca się kontrolka stand/by. Tak samo jest w tunerach 650/630. Nie podoba mi się to. Złota kieszeń też średnio pasuje, ale to kwestia gustu. Tak samo jak kropkowany wyświetlacz. Na + sl-ps7 należy zaznaczyć dostępność laserów (jeszcze!), ale czy są to lasery dobrej jakości? W to już wątpię. To nie są juz oryginały. Mogłem po latach wybrać. Zostawiłem sobie sl-ps900.
  2. Jakoś kręcąc rdzeniami doprowadziłem jednak do stanu, że po włączeniu wszystko działa ok. ale po czasie na silnych stacjach stereo i quartz lock oraz szer. pasma miga w rytm muzyki. Poza tym na złotych przebojach (tylko) mimo 60dB nie mam jako na jedynej stacji rds'u. Trochę się juz obawiam pogorszyć stan, ale mam pytanie, który rdzeń właściwie za co odpowiada? Ten zewnętrzny bliższy prawej patrząc od przodu strony tunera jest do dokładniejszego podstrajania? Sądzę, że za moje przypadłości odpowiada ta bardziej w środku płyty cewka.
  3. A jak należałoby interpretować, że tuner st-gt630 tuż po włączeniu, kiedy jest zimny, nie wyświetla stereo quartz locka, pokazuje zawężone pasmo, zwykle też brak jest rds'u. Jednak odbiór nie jest zakłócony. W miarę rozgrzewania wszystko zaczyna migać, pojawia się rds. Po upływie ok. 10 minut tuner pracuje już idealnie. Co mogę zrobić w domowych warunkach jedynie z miernikiem? Jestem laikiem jako elektronik, ale może komuś takze przydałaby się ta informacja. Obecnie trudno znaleźć kogoś do jakiejkolwiek naprawy. Nic sie nie opłaci, a jeszcze często może być po pseudonaprawie gorzej
  4. Jesteś w błędzie. Budowa i materiały w sprzęcie obecnie to kompromitacja i kpina. Nie zamierzam polemizować. Zachęcam do lektury. Szczególnie młode roczniki, wszystko wiedzące.
  5. Jesteśmy na forum technicsa, a nie hi end. Poza tym korektor można mieć i używać okazjonalnie lub prawie wcale, tak jak ja. Kolumny 30-40 lat temu akurat niektóre firmy robiły rewelacyjne. Sam posiadam wysoki model infinity. Zapraszam do sprawdzenia obecnych cen i na forum infinity. Po co korektor do technicsa? Napisałem w innym wątku o błędzie technicsa, stosującym korekcję barwy tonów niefortunnie ulokowaną.
  6. Dodam jeszcze, że technics w swoich wzmacniaczach, a ściślej przedwzmacniaczach z uporem maniaka stosuje nieprawidłową korekcję tonów niskich i wysokich na skrajach słyszalnego pasma. Dół 20hz i góra 20khz. Z takimi wierzchołkami paraboli trudno znaleźć inną firmę. Odstręcza to od stosowania takiej korekcji. Dużo lepiej byłoby 100/200hz na dole i 8/10khz na górze. Albo tak jak jest to np. świetnie zrealizowane przez kenwooda w basic c2 (turnover).
  7. Jeśli nie mamy 2 końcówek, to cała ta zabawa nie ma sensu.
  8. Ja out z korektora mam podłączone do in direct w przedwzmacniaczu. Reszta z korektora oprócz playbeck w gniazdach equalizer w przedwzmacniaczu. Ma to tę zaletę, że mamy możliwość ominięcia regulatorów barwy przedwzmacniacza i możemy korygować także sygnał cyfrowy (optical i coaxial). A nic nie tracimy w stosunku do tradycyjnego podpięcia. No i jest to sygnał do korekcji bezpośrednio z końcówki. Głośność nie ma wpływu na poziomy na wyświetlaczu.
  9. Wniosek chyba nasuwa się sam, że 8058 jest bardziej funkcjonalny. Nie ma tam żadnej plastikowej obudowy! Parametry na papierze ma lepsze od 70-tki. Przy porównaniu generuje mniej szumów.

Technics Group PL

  • Grupa zrzeszająca wszystkich fanów marki TECHNICS. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do dyskusji, wymiany spostrzeżeń oraz doświadczeń związanych z ukochanym producentem sprzętu audio.

Informacje

Zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
UP