Skocz do zawartości

Witamy na Technics Group PL

Guest Image

Witamy na Technics Group PL, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym. Jeśli posiadasz konto na FACEBOOK'u możesz to zrobić jeszcze szybciej jednym kliknięciem.

Zakładając konto na Technics Group PL, możesz uzyskać następujące przywileje:

  • Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Polecana zawartość

Specjalnie wyselekcjonowana, najważniejsza zawartość naszej witryny

Witam wszystkich.

Takie ustrojstwo udało mi się kupić za pół darmo w bardzo ładnym stanie wizualnym lecz od strony technicznej był błąd F15. Udało się naprawić bezinwazyjnie. Okazało się że tylko głowica się zawiesiła, także nie potrzebne było rozbieranie napędu i wylutowywanie silniczka aby dostać się do switcha. Wszystko działa wyśmienicie. Podziękowania dla Marcin Dzegan za szybkie zorganizowanie MiniDisc.






Choć u mnie okazało się, że sprawa była banalna i wystarczyło naoliwić ślizgi i siłą ruszyć tryb aby zaczął pracować to opiszę jak pozbyć się błędu F15

 

Usunięcie błędu F15 w Technics SJ-MD100

Co do błędu F15 - pierwsze co należy zobaczyć czy pozycjonuje głowicę po włożeniu dysku. Najlepiej przesunąć ją na kraniec (najdalej od środa dysku - delikatnie) i zobaczyć czy wraca na pozycję po włożeniu dysku. Jak tak to silnik mamy sprawny.

Urządzenie jest rewelacyjnie proste do serwisowania. Wyłączamy zasilanie, wypinamy taśmę z płyty głównej, odkręcamy 4 śruby do których napęd jest przykręcany do spodu obudowy. Wyciągamy napęd. Od spodu odkręcamy 1 śrubkę i odlutowujemy 3 silniki. Wtedy płytka ładnie schodzi i mamy dostęp do 2 płytki z przełącznikami. Która podłączona jest wcisk do płytki z przełącznikami. Sprawdzamy wszystko multimetrem, składamy i wuala.

Głowicę wymienia się jeszcze prościej - odłączamy od płytki 2 taśmy - od głowicy nagrywającej i od lasera. Potem od przodu odblokowujemy 2 zaczepy - i górna część obudowy schodzi cała. Mamy wtedy dostęp do 2 śrubek. 1 śruba trzyma głowicę nagrywającą 2 śruba zabezpiecza mechanizm przesuwania głowicy który blokuje jej wyjęcie.

Prosta i łatwa sprawa. Jedyne na co trzeb zwrócić uwagę to kruchość plastików. Z racji lat - się kruszą i wyłamują dlatego trzeba to robić delikatnie.

To cały sekret.

 



VID_20190207_210634.mp4
  • 24 odpowiedzi

W tym poście chciałbym poruszyć temat jak poprawnie podpiąć korektor (equalizer) pod wzmacniacz.

Jesli wzmacniacz posiada "Tape monitor"


Podłączenie korektora pomiędzy Pre Amp a końcówkę mocy.

Nie zaleca się podpinać w ten sposób korektorów z widmem graficznym, ponieważ przy niskim natężeniu dźwięku nie będzie go w ogóle widać.

Jeżeli komuś na tym nie zależy to nie ma przeciwwskazań.


Ostania możliwość to podpięcie kaskadowe, które sprawdza się gdy chcemy podpiąć więcej niż jeden korektor np. SH-GE70 +SH-GE90
  • 25 odpowiedzi

Technics Group PL

  • Grupa zrzeszająca wszystkich fanów marki TECHNICS. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do dyskusji, wymiany spostrzeżeń oraz doświadczeń związanych z ukochanym producentem sprzętu audio.

Informacje

Zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
UP