Skocz do zawartości

Witamy na Technics Group PL

Guest Image

Witamy na Technics Group PL, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym. Jeśli posiadasz konto na FACEBOOK'u możesz to zrobić jeszcze szybciej jednym kliknięciem.

Zakładając konto na Technics Group PL, możesz uzyskać następujące przywileje:

  • Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Przewody RCA "czincz" - zrób je sam.


Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem, że utworzę poradnik, który pomoże Wam utworzyć własne przewody RCA adekwatne do Waszego budżetu. Wykonać je może absolutnie każdy kto umie lutować.

Jest to prosty przewdnik, a nie konkurs piękności na luty itd. Więc wszelkie fanaberie odstawiłem na bok 🙂

 

Co potrzebujemy? 

- wtyki RCA, w moim przypadku wybrałem znany na cały świat, popularny, świetny wtyk Neutrik. Wykonane z metalu, pozłacane, mocno siedzące w gniazdach, niezawodne. Polecam każdemu!

- przewód, mój wybór padł na markę Van Damme. Znam ich produkty i są świetne. Wysoka jakość idąca w parze z adekwatną ceną. W tej roli doskonale sprawdzają się przewody mikrofonowe, gitarowe. Przewody dzielą się na dwa rodzaje: fizycznie dwa przewody w oplocie lub koncentryk. Ja jestem fanem tego drugiego dlatego opisuję sposób oparty na tym przewodzie. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Ucinamy tyle przewodu ile potrzebujemy. Zawsze lepiej mieć odrobinę zapasu.

2. Rozkręcamy wtyczkę przewodu.

3. Wtyczkę nasuwamy na przewód.

4. Sciągamy zewnętrzną izolację.

5. Rozplątujemy kołnierz i skręcamy go w przewód. 

6. Ściągamy kawałek wenętrznej izolacji.

7. Przymierzamy przewody do wtyku, czy mają odpowiednią długość. Odpowiednio je skaracamy.

8. Lutujemy zewnętrzny przewód do pierścienia wtyku, a wewnętrzny do jego rdzenia.

9. Osobiście lubię dołożyć gumową izolację w miejscu gdzie jej nie ma. NIe wygląda to najlepiej, ale i tak całość siedzi we wtyczce czego nie widać. Można też owinąć ten fragment taśmą izolacyjną lub koszulką termokurczliwą.

10. Skręcamy wtyk. 

GOTOWE 🙂

Kiedyś dodawałem otulinę, ale dotarłem do etapu, że... już mi się nie chce 😄 Przewodów i tak nie widzę to nie będę w stanie podziwiać ich piękna 😄

 

 

 

 

 

IMG_5925.jpeg

IMG_5923.jpeg

IMG_5926-1.jpeg

IMG_5953.jpeg

IMG_5952.jpeg

IMG_5951.jpeg

IMG_5954.jpeg

IMG_5956.jpeg

IMG_5928-1.jpeg

IMG_5944-1.jpeg

IMG_5950.jpeg

IMG_5930.jpeg

IMG_5937.jpeg

IMG_5924.jpeg

IMG_5948.jpeg

IMG_5956.jpeg

IMG_5947-1.jpeg

Edytowane przez Łukasz Rutkowski
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Technics Group PL

  • Grupa zrzeszająca wszystkich fanów marki TECHNICS. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do dyskusji, wymiany spostrzeżeń oraz doświadczeń związanych z ukochanym producentem sprzętu audio.

Informacje

Zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
UP