Jump to content

Welcome to Technics Group PL

Guest Image

Welcome to Technics Group PL, like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Technics Group PL by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

vexxaw

Technics SA-AX7 - wentylator

Recommended Posts

Panowie,

mam 2 pytania dort. wentylatora w amplitunerze Techinncs SA-AX7 bo chyba z moim jest cos nie tak, bo jeszcze nigdy się nie załączył:

1. Kiedy powinien sie załącząc wentylator - czy steruje tym jakiś czujnik temp - czy zakres rozkręcenia pokrętła głośności (choć pomimo jazdy na 100% badal się nie załączył)?

2. Jak ewentyualnie przetestowac ten wentylator?

Obecnie posiadam ax7 i szczerze powiem Ci że nie zwróciłem nigdy uwagi ale zazwyczaj jak sama nazwa mówi studzić sprzęt odprowadza ciepło na moje program troszkę i mu przylot coś dobrze przy większym obciążeniu powinien się załączyć myślę może się mylę ale po prostu się załącza w odpowiedniej chwili gdy skórat nie patrzysz bo myślę że dostałby dużej temperatury mógł wyłączyć się bo zapewne ma zabezpieczenie lub uszkodzić  mam troszkę mało czasu ale jak nie ogarniesz daj znać w sobotę postaram Ci się sprawdzić na moim jak to wyglada

Tak wiem,

że pewnie jest również jakiś włacznik termiczny ale już nie raz gotowałem go na 75% mocy i naprade obudował mało nie parzyła a mimo to wentylator się nie uruchomił. Na moim AX7 stoi jeszcze korektor i właściwei nie raz to on od amplitunera jest mocno gorący.

Jak możesz to zrób u siebie jakiś test czy i kiedy ten wentylator jest wzbudzany.

Hmm mówisz na 75%mocy no to nie źle ja zazwyczaj jak dotarłem do połowy to był max teraz obecnie jak mam chwilę to gram na wzmaku ampli jest podłączony od kolumn ale aż tak daleko nie doszedłem 

Posted (edited)

Fakt, że te 75% mocy to szło z internetu z teledysków na youtube więc to napewno nie ta jakość i moc jak z jakiejś prządnej płyty CD/DVD/BR. 

Ale głosno było 🙂 

Edited by vexxaw

Ja myślę byś poszedł pierw krótka droga kup wentylatorem myślę że bez problemu sam wymienisz wyprać podłącz sklep zakup montaz bo po prostu kiedyś jak dawniej siedziałem w sprzęcie wiem że i one padają A nasze technicsy pamiętajmy są pelnoletnie

O cholera, to jednak mój ma problem.

OK, dzięki za pomoc, będe coś kombinowął z tym wentylatorem.

No cieszę się że mogłem pomóc no ogarnij temat bo to dobry klocek myślę że bardzo dobry i naprawdę wymiata stąd mimo zakupu wzmak 1000 i tak szkoda mi to sprzedać co masz podłączone pod niego?

Posted (edited)

No, No, No ładna więżyczka 🙂

U mine to raczej będzie skąpo (fotki jutro zrobie):

1. Amplituner SA-AX7

2. Processor SH-AC500

3. Korektor SH-GE90

Powidz, mi w jakim celu masz 2 i 3 klocek (to chyba wzmazniacz i przedwzmacniacz)  od dołu jeśli masz amplituner?

P.S. Załóż swój temat w dziale "naszych sprzetów" to tam sie o tym pogada 🙂

Edited by vexxaw

Tak to wzmak przedwzmacniacz i koncowka mocy seria 1000 bo chciałem też mieć wzmacniacz i tak jeszcze dojdzie zmieniarka mc7 ac 500 lub ac300 procek amplituner kupiłem bo jest dobry ax7 mocny wydajny i szkoda mi to sprzedawać więc wolę niech stoi

No i jeszcze kwestia że wzmak zawsze gra inaczej niż amplituner chociaż ax7 gra bardzo dobrze i bogato w stereo jak na amplituner