Jump to content

Welcome to Technics Group PL

Guest Image

Welcome to Technics Group PL, like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Technics Group PL by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

JWK

Members
  • Posts

    2
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by JWK

  1. Co jakiś czas pojawiają się zapytania "co zrobić gdy tuner gubi RDS / miga w nim kontrolka QUARTZ LOCK / przekłamuje częstotliwość pokazując np. 100.05 zamiast 100.00." "Naprawa" prosta i przyjemna. O ile ma się miernik i o ile ceramiczne cewki się nie "zastały" - bo wtedy próba ich kręcenia może się skończyć ich skruszeniem. Ważne - do kręcenia NIE UŻYWAMY stalowych śrubokrętów - bo wtedy ukruszenie jest niemal pewne. Są do tego specjalne ceramiczne śrubokręty. Ja takimi nie dysponuję więc użyłem zastruganych zapałek. Podłączamy ustawiony na mV miernik do punktów TP 101 i TP 102, w cewki (T101 i T102) wkładamy zapałki i regulujemy nimi tak, żeby na mierniku było jak najbliżej 0 mV - nie powiem którą zapałką w którą stronę trzeba kręcić - to trzeba wyczuć. Trzeba być bardzo delikatnym, bo z pozoru małe drgnięcie dowala +50mV. Nigdy nie udało mi się ustawić ZERA, pewnie przez to, że sygnał radiowy nie jest zbyt stabilny. Ale ustawiając tak, że napięcie będzie skakać pomiędzy 10.0 mV a -10.0 mV można być pewnym, że jest OKEJ. Ważne - tuner musi być włączony i ustawiony na jakąś silną stację - u mnie to ESKA ? Pomogłem już kilkunastu osobom tłumacząc po kolei ta procedurę, ale dziś - przy okazji tego, że w jednych z moich tunerów zaczął migać QUARTZ LOCK - postanowiłem napisać ten banalnie prosty "poradnik". Miłej zabawy!
  2. Sporo pytań pojawia się odnośnie "naprawy" selektora źródeł w przedwzmacniaczach SU-C800, SU-C1000. Ja też miałem z tym problem. Trudne to nie jest, ale... ale dla laika łatwe też nie. Przede wszystkim trzeba mieć dobrą lutownicę i odsysacz cyny - bez tego ani rusz. Ja pożyczyłem stację lutowniczą i przyznam, że takie coś pierwszy raz na oczy widziałem... a i w lutowaniu nie jestem mistrzem, bo czasem tylko coś "zasmarkałem" i na tym kończy się moje doświadczenie. Najtrudniej było wylutować selektor, żeby go wyciągnąć z płytki. Samo rozebranie selektora jest banalnie proste. Czyszczenie też. Do czyszczenia użyłem Kontakt S + gumkę do mazania (?), bo taki sposób znalazłem w rosyjskim poradniku, który podesłał mi kolega. Złożenie i wlutowanie selektora z powrotem trwało może 5 minut. Oczywiście korzystając z okazji, że sprzęt rozkręcony - rozkręciłem go na części pierwsze i poddałem kąpieli ? Teraz jest czysty jak zaraz po wyjechaniu z fabryki. Podsumowując: jeśli masz czym i czujesz się na siłach - zrób to sam. Jeśli nie - zanieś komuś. Dariusz, pokaż kolegom ten cudowny odsysacz za paręnaście złotych.

Technics Group PL

  • Grupa zrzeszająca wszystkich fanów marki TECHNICS. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do dyskusji, wymiany spostrzeżeń oraz doświadczeń związanych z ukochanym producentem sprzętu audio.

Informacje

Zawartość

×
×
  • Create New...
UP