Skocz do zawartości

Witamy na Technics Group PL

Guest Image

Witamy na Technics Group PL, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym. Jeśli posiadasz konto na FACEBOOK'u możesz to zrobić jeszcze szybciej jednym kliknięciem.

Zakładając konto na Technics Group PL, możesz uzyskać następujące przywileje:

  • Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

[Porada]Korektor dźwięku - podpinanie


Duke

Rekomendowane odpowiedzi

  • Root Admin

W tym poście chciałbym poruszyć temat jak poprawnie podpiąć korektor (equalizer) pod wzmacniacz.

Jesli wzmacniacz posiada "Tape monitor"

FB_IMG_1566601556745.jpg

Podłączenie korektora pomiędzy Pre Amp a końcówkę mocy.

Nie zaleca się podpinać w ten sposób korektorów z widmem graficznym, ponieważ przy niskim natężeniu dźwięku nie będzie go w ogóle widać.

Jeżeli komuś na tym nie zależy to nie ma przeciwwskazań.

Screenshot_20190824_011905.jpg

Ostania możliwość to podpięcie kaskadowe, które sprawdza się gdy chcemy podpiąć więcej niż jeden korektor np. SH-GE70 +SH-GE90

received_243936807921834.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie czy schemat nr  2 połaczenie  korektora miedzy preamp a amp  to ma  wpływ na jakość dzwieku niż w schemacie 3 czy jest to bez róznicy ? ja mam Kenwooda  korektor wpięty  do sterownika na AUX i ze sterownika dopiero idzie na 2 wzmacniacze

 

Edytowane przez Gregory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • Root Admin
Dnia 27.08.2020 o 14:29, Jarosław Świderski napisał:

Wszędzie jest pokazane jak podłączyć jedno źródło dźwięku a jeżeli chcemy podłączyć kilka źródeł? Na przykład CD, TUNER i odtwarzacz strumieniowy?

 

Źródło przecież wybierasz we wzmacniaczu, tam podłączyć musisz CD, tuner itp

Źródłem dla EQ jest Tape, a EQ podłączasz do wejścia Tape we wzmacniaczu. Reszta pracuje w pętli (Tape monitor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja out z korektora mam podłączone do in direct w przedwzmacniaczu. Reszta z korektora oprócz playbeck w gniazdach equalizer w przedwzmacniaczu. Ma to tę zaletę, że mamy możliwość ominięcia regulatorów barwy przedwzmacniacza i możemy korygować także sygnał cyfrowy (optical i coaxial). A nic nie tracimy w stosunku do tradycyjnego podpięcia. No i jest to sygnał do korekcji bezpośrednio z końcówki. Głośność nie ma wpływu na poziomy na wyświetlaczu.

Edytowane przez Contras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że technics w swoich wzmacniaczach, a ściślej przedwzmacniaczach z uporem maniaka stosuje nieprawidłową korekcję tonów niskich i wysokich na skrajach słyszalnego pasma. Dół 20hz i  góra 20khz. Z takimi wierzchołkami paraboli trudno znaleźć inną firmę. Odstręcza to od stosowania takiej korekcji. Dużo lepiej byłoby 100/200hz na dole i 8/10khz na górze. Albo tak jak jest to np. świetnie zrealizowane przez kenwooda w basic c2 (turnover).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ave . Mam pytanie i problem. Podłączyłem wszystko zgodnie z instrukcją, chodzi mi o equalizer. podłączenie przez Tape 1 Tape2. kiedy odtwarzam to mam wykres tylko na jednym oknie, i mam możliwość korekcji dźwięku , ale gra mi tylko 1 kolumna przy funkcji Tape Monitor. Kiedy jest wyłączona grają dwie kolumny, jeden wskaźnik korektora, ale nie ma możliwości regulacji, co jest nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko gra, oprócz tego, że jak odtwarzam przez tape monitor, wówczas mam ręczną regulację korektora, ale mam tylko wyjście na jedną kolumnę? jak bez tape monitor, 2 grają, ale nie mam możliwości regulacji korektora, zamieniłem chinche, czyli czerwony na biały w gniazdo i to samo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

W takim razie jest coś nie tak w ampli.

Nie masz kogoś znajomego w okolicy aby podłączyć pod inny amplituner lub wzmak swój korektor aby wyeliminować błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

Wiadomość wygenerowana automatycznie.

 

Temat został sklasyfikowany jako "Porada" oraz przypięty dla łatwiejszego wyszukania go w gąszczu innych tematów.

 

Administracja Technics Group PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • Root Admin
W dniu 17.10.2021 o 14:21, Lylas1 napisał:

Jak prawidłowo podłączyć procesor dźwięku SH-GE 90 z amplitunerem SA-EX 140 ? CD gra przez procesor a jak przełączam na Tuner to przestaje 

A gdzie masz go podłączony w ampli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Technics Group PL

  • Grupa zrzeszająca wszystkich fanów marki TECHNICS. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do dyskusji, wymiany spostrzeżeń oraz doświadczeń związanych z ukochanym producentem sprzętu audio.

Informacje

Zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
UP