Skocz do zawartości

Witamy na Technics Group PL

Guest Image

Witamy na Technics Group PL, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym. Jeśli posiadasz konto na FACEBOOK'u możesz to zrobić jeszcze szybciej jednym kliknięciem.

Zakładając konto na Technics Group PL, możesz uzyskać następujące przywileje:

  • Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Test Wzmacniaczy i CD SU-A600 vs SA-AX6 vs SE-A1000 + SH AC300 (SL-PG5,PS740A,MC6)


Radzik42

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Drodzy Koledzy i Koleżanki z Grupy,dziś postanowiłem jeszcze raz zrobić test dźwięku wzmacniaczy których posiadam,do testu zostały użyte :

1.Technics SE-A1000 jako przedwzmacniacz posłużył SH-AC300 (nic innego nie posiadam)

2.Technics SA-AX6

3.Technics SU-A600

Kolumny - Jamo S606.

Żadnych korekcji (GE70 i GE90 które posiadam tylko jako wizualizacja nic pozatym)

Sygnał Prosto z Technics SL-PS740A,SL-MC6 i SL-PG5 (również dla porównania)

Muzyka głównie Rock(niektóre otwory Metalu)

Spostrzeżenia:

CD:

Dźwięk z 740A podany wzmacniaczom bardziej żywy i szczegółowy niż ze zmieniarki MC6 jak i PG5 obojętnie czy przez optyka czy chinch. PG5 wypada lepiej niż zmieniarka,ale niewiele, jednak dźwięk z niego nie jest w cale taki zły,mi odpowiada tak samo zmieniarka jest okej.

Wzmacniacze:

SU-A600 - wzmacniacz jedyny z aluminiowym frontem i podstawą THCB i tu w zasadzie się plusy kończą,zdecydowanie najgorszy z porównywanych, potencjometry w ustawieniu na zero dźwięk w moich uszach jak karton,wysokie tony strasznie zdławione,niskie obecne ale bez polotu,a średnica najbardziej wyodrębniona ze wszystkich,ja słychać najgłośniej.

Regulacja potencjometrami żeby poprawić dźwięk,w zasadzie nie pomaga,Treble trzeba ustawić prawie że na full żeby słyszeć wysokie tony, ale za to się przebijają przez resztę tonów i strasznie robią się męczące dla uszu i sycące,Niskie tony takie sobie,potrafią walnąć,ale bez jakiegoś ogromu. Po podłączeniu GE-70 znacząca poprawa jeśli ktoś posiada ten wzmacniacz zalecam kupno 70-tki.

Na plus mogę powiedzieć,że po wielu godzinnym słuchaniu nagrzewa się mniej niż AX6 czy A1000 choć nie posiada wiatraka.

SA-AX6 - Kawał kloca,daje kopa kolumnom o wiele większego niż A600 lecz przy ustawieniu potencjometrów w pozycji zero również średnica jest wyolbrzymiona względem pozostałych tonów,ale bas jest całkiem soczysty,a tony wysokie gdzieś tam się przebijają,ale kiepsko. Po podłączeniu kolumn w bi-wire gdyż ten ampli (jak i AX7) posiada taką funkcję,moim zdaniem dźwięk brzmi mocniej(nie wiem jak to wytłumaczyć,jakby mocniejszy kop szedł do kolumn),ale pozostałe efekty tonów pozostały,po regulacji potencjometrami jest poprawa(załączam zdjęcie w jakiej pozycji mi odpowiada dźwięk) bass ustawiam słabiej przez co trochę słabnie też średnica,Treble trzeba dać dosyć dużo,ale nie jest aż tak szczypiący dla uszu jak miał to w zwyczaju A600.

Ogólnie nie jest źle,ale nie ma też się z czego cieszyć taki średniak, może być chociaż mogłoby być lepiej,jak trzeba to i zatrzęsie oknami.

SE-A1000 - Dźwiękowo bez porównania - słychać elegancką górę nie drażniącą uszu,średnica nie jest wyolbrzymiona jak w pozostałych,bass miękki i dosyć dynamiczny. Mam wrażenie że słyszę w utworach więcej szczegółów i dźwięków niż w pozostałych. Ogólnie połączenie A1000 i AC300 mi bardzo się podoba i odpowiada, nie jestem w stanie sprawdzić przedwzmacniacza fabrycznego (CU-1000) gdyż takowego nie posiadam.

Podsumowanie :

Opinie krążące po "internetach" na temat Technicsa z lat 90 jestem w stanie przypisać do SU-A600(góry nie ma,średnica wyolbrzymiona) AX-6 jest lepiej jednak niektórzy którym zależy na dźwięku np. gitar czy perkusji będą musieli podkręcić trochę Treble,a co do SE-A1000 oprócz tego że front nie jest aluminiowy nie mogę mu nic zarzuć i jestem z niego bardzo zadowolony i nie zgadzam się z opiniami krążącymi na jego temat.

Jeśli ktoś chciałby o coś pytać z powyższych modeli zapraszam na priv.

A Co wy sądzicie tak subiektywnie? Oczywiście o swoich zestawach lub takim co słyszeliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Technics Group PL

  • Grupa zrzeszająca wszystkich fanów marki TECHNICS. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do dyskusji, wymiany spostrzeżeń oraz doświadczeń związanych z ukochanym producentem sprzętu audio.

Informacje

Zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
UP