Skocz do zawartości

Witamy na Technics Group PL

Guest Image

Witamy na Technics Group PL, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym. Jeśli posiadasz konto na FACEBOOK'u możesz to zrobić jeszcze szybciej jednym kliknięciem.

Zakładając konto na Technics Group PL, możesz uzyskać następujące przywileje:

  • Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

SE-A1000 Test Odsłuchowy by Radzik


Radzik42

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Koledzy/koleżanki Grupowicze, po poszukiwaniach udało mi się spełnić z jednej strony marzenie za dzieciaka i przy okazji kupić sobie prezent na nadchodzące świeta.

Kolejny Brat "T" dołącza do ekipy i jest nim SE A1000...

Zawsze chciałem przekonać się jak to jest w tych końcówkach z dźwiękiem, negatywnych opinii na internecie jest tysiące i jeszcze ostatni filmik z Reduktorem Szumu sprawił że bardzo sceptycznie patrzyłem na ten wzmacniacz.

Zastosowałem więc zasadę którą podpowiada Jan Wojciech Kinczel czyli: Kup,posłuchaj i sam stwierdzisz,jak się nie spodoba to sprzedać, więc tak zrobiłem.

Zacznę opinię swoją od tego jak jest podłączona końcówka . Do Sh AC300 jest podpięty optykiem TV,a pod analogiem zmieniarka płyt MC6 - no i oczywiście pod wyjście analogowe końcówka (chwilowo nie mam jak inaczej tego zrobić,ale docelowo co innego będzie służyło jako przedwzmacniacz ale to w styczniu zaprezentuję moją koncepcję) Kolumny użyte do testów to Jamo S 606 które używam pod amplitunerem AX6,podłączone do końcówki normalnie po jednym przewodzie na kolumnę(nie Bi Wiring).

Testy zacząłem o godzinie 11 i trwały do 15-tej, przesłuchałem setki utworów różnych typów od popu po techno rock metal eurodance itp itd.

I tutaj pojawia się moje wkurw...e ale na plus,końcówka w takim podłączeniu daje mega dźwięk, Bas soczysty i miękki, góra i średnica słyszalna super bez zbyt mocnego syczenia,pięknie brzmią gitary czy perkusje itp,dla mnie REWELACJA!

Technics SU-A600 przy nim to totalna przepaść nie ma porównania,AX6 w stereo przegrywa pod względem wysokich dźwięków(sopran itp) choć i tak lubię dźwięk tego amplitunera.

I teraz moje pytanie skąd te opinie? Przytoczę słowa Reduktora Szumu(zestaw który u niego był to przedwzmacniacz 800 i końcówka 900 z tego co pamiętam) : Dół jest w miarę okej,natomiast góra i średnica fatalna,nie można rozpoznać blach w perkusji,sopranu nie ma a jak się pojawia to brzmi fatalnie tak samo wokal brzmi jakby nie prawdziwie.

Kompletnie nie zgadzam się z tą opinia przynajmniej na temat końcówki(1000 a 900 to praktycznie taka sama konstrukcja)Pięknie brzmi perkusja czy gitary a przy mocniejszych zespołach daje niezłego kopa. Przedwzmacniacza nie posiadam gdyż nie chciałem i nie wiem czy wina leży po stronie przedwzmacniacza lub może kolumn? Moje Jamo na pewno nie są Hi End Audiofilskie czy jakie tam normalne bez wynalazków a z tą końcówką grają rewelacyjnie więc temat kolumn odrzucam.

Nie wiem skąd biorą się takie negatywne opinie,chyba że przedwzmacniacz CU 1000 jest tak kiepski,ale osobiście nie słuchałem więc nie mogę się wypowiedzieć.

Nie używałem żadnych korekcji dźwięków(GE70 lub 90), źródło -> SH AC300 jako przedwzmacniacz -> SE A1000.

Czekam na wasze opinie na temat tych końcówek,wiadomo że każdy słyszy inaczej itp itd ale ja uważam że sama końcówka gra super i jestem zaskoczony bo po tych opiniach to sądziłem że coś może być nie tak,a tutaj całkowite 100% pozytywne zaskoczenie i uśmiech na twarzy:) Dla tych co nie widzieli wycieraczek na żywo,wyglądają jeszcze lepiej Pozdrawiam !:)

A1000.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Zwyczajnie każdy słyszy Panowie i Panie inaczej mi się znacząco podoba dźwięk technicsa wróciłem po ponad 10 latach do niego A yamaha stoi i się kurzy A co do Internetu hmm nie śmiem się wypowiadać za wiele ale jak gość dostaje spadków słysząc nad rotel itd i ma kisiel w majtkach to sofy faktycznie 20 lat pracy w budowlance uszkodził mi słuch bo dla mnie gra to jak kupa sorry za określenie poza tym myślę że wiele w sieci to zwyczajna zazdrość parzy w oczy fotela kupisz za 300zl i kisiel A za techa trza polozyc nawet 3 tyś w kwesti 1000 czki i raczej właśnie też sądzę kup posłuchaj jak Ci się spodoba plus jak nie sprzedaj dla mnie ma swój jeden jedyny dźwięk w swoim rodzaju  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Technics Group PL

  • Grupa zrzeszająca wszystkich fanów marki TECHNICS. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do dyskusji, wymiany spostrzeżeń oraz doświadczeń związanych z ukochanym producentem sprzętu audio.

Informacje

Zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
UP