Skocz do zawartości

Witamy na Technics Group PL

Guest Image

Witamy na Technics Group PL, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym. Jeśli posiadasz konto na FACEBOOK'u możesz to zrobić jeszcze szybciej jednym kliknięciem.

Zakładając konto na Technics Group PL, możesz uzyskać następujące przywileje:

  • Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

SL-PS 840 vs 740A vs 700


Duke

Rekomendowane odpowiedzi

  • Root Admin

Ta sama seria, rok modelowy i wg danych prawie praktycznie to samo a cenowo 740 sporo a nawet 70% tańszy niż 840.

Czy ktoś miał możliwość odsłuchu i porównania tych dwóch modeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • Root Admin
Dnia 10.12.2019 o 17:25, Radzik42 napisał:

Ktoś chyba kiedyś powiedział że mechanizm 840 jest podobny do 2000,ale sam nie wiem nie widziałem ?

 

Też to słyszałem ale nie widziałem. Jedynie chyba można porównać z instrukcjami serwisowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Root Admin

Jak to w święta, jest czas a w TV jak zwykle nic ciekawego nie ma, więc aby nie przeszkadzać reszcie domowników zabrałem zabawki do piwnicy i zrobiłem małe porównanie pomiędzy CD SL-PS840 i SL-PS740A a później dodałem jeszcze SL-PS700.
Na pierwszy rzut oka oglądając osobno 740 i 840 w internecie mamy wrażenie że są takie same a różnią się tylko rozmieszczeniem kieszeni i wyświetlacza. Nic bardziej mylnego. Wrażenie to robi tylko taka sama podstawa antywibracyjna a reszta to zupełnie inne CD. Wielkościowo 740 jest najkrótsze i nie posiada pozłacanych wyjść.
Wyświetlacze się różnią minimalnie we wszystkich modelach. Jak widać na zdjęciach są prawie takie same a biorąc pod uwagę bajery wygrywa tu model PS740 posiadając dodatkowo możliwość włączenia wskaźnika wysterowania co niektórym się podoba.
Mechanizmy CD w 740 jest CDM-4/19 i Digital converter MN6474 natomiast 700 i 840 posiadają takie same mechanizmy SOAD70A z tym że converter 700 ma taki sam jak 740 a 840 posiada MN64761.

Bez jakichkolwiek specjalistycznych urządzeń prawdziwego testu nie da rady zrobić więc moja ocena na ucho z pewnością jest bardzo subiektywna gdyż każdy ma inne preferencje odsłuchowe. Nie mniej dla mnie 840 wychodzi ciut lepiej niż 740 i 700 (te dwa postawiłbym na równi). Nie będę tu wciskać kitow o scenach i tłach, to każdy musi wg siebie dobrać. 740 i 700 mają odrobinę więcej basu i ucięte wysokie tony ale naprawdę minimalnie. Dla uprzedzenia pytania, tak, wszystkie grały poprzez wejście Direkt aby było jak najbardziej miarodajnie we wzmacniaczu SU-VX820.

Nie mniej jeśli ktokolwiek będzie posiadał jakikolwiek z nich mogę zagwarantować że będzie zadowolony.

IMG_20191225_131325.jpg

IMG_20191225_131110.jpg

IMG_20191225_131101.jpg

IMG_20191225_132206.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Technics Group PL

  • Grupa zrzeszająca wszystkich fanów marki TECHNICS. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do dyskusji, wymiany spostrzeżeń oraz doświadczeń związanych z ukochanym producentem sprzętu audio.

Informacje

Zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
UP