Skocz do zawartości

Witamy na Technics Group PL

Guest Image

Witamy na Technics Group PL, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym. Jeśli posiadasz konto na FACEBOOK'u możesz to zrobić jeszcze szybciej jednym kliknięciem.

Zakładając konto na Technics Group PL, możesz uzyskać następujące przywileje:

  • Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Naprawa paneli przednich z tworzywa


Rui Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ! Z racji tego ,że otrzymuję dość dużo pytań o naprawę uszkodzeń paneli wykonanych z plastiku w urządzeniach budżetowych  ,postanowiłem  przygotować mini poradnik jak zrobić to samemu.  Być może odezwie się kilka osób ze stwierdzeniem ,że to nieprofesjonalna metoda z racji użytych materiałów , no cóz może i nieprofesjonalna  ale skuteczna .  Do zobrazowania przygotowałem i uszkodziłem zarysowując gwoździem  panel od sl-pg 390.  W opisie pominąłem sprawy oczywiste czyli np. oklejenie taśmą maskującą itp.  Potrzebne materiały: 1. Uszkodzony panel😉 2.Papier ścierny 400 3.Papier scierny 1500 4. Szpachlówka (ja używam szpachlówki do drewna Spectrum kupionej w sklepie Action. Bardzo dobra konsystencja ,łatwo się nakłada i dobrze szlifuje a co najważniejsze bardzo dobrze wypełnia pory) 4. Bezbarwny podkład do tworzyw sztucznych (ja używam BOLL) 5. Farba w sprayu w jedynym słusznym kolorze . 6. Duuużo cierpliwości .  Kolejność operacji :  miejsce uszkodzenia szlifujemy papierem 400 aby zlikwidować krawędzie rysy. nakładamy szpachlówkę i czekamy okolo 2 godzin szlifujemy kolejny raz 400 aby usunąc najgrubszą warstwę szpachli a następnie szlifujemy papierem 1500. na Wyszlifowane miejsce kładziemy podkład bezbarwny i odczekujemy okolo 2 godziny. Nakładamy 2 warstwy docelowej farby w odstępach okolo 2 godzinnych ( z odległosci okolo 30 cm i stosując dyszę która  bardzo dobrze rozpyla ) Ostatnim etapem jest napylenie z dużej odleglości (okolo 60 cm)ostatniej warstewki docelowej farby aby uzyskać odpowiednią równomierną strukture powłoki.) Po 24 godzinach Panel jest gotowy.  Mozna jeszcze wykończyć bezbarwnym lakierem półmatowym.  Ponizej zdjęcia z poszczególnych etapów.  UWAGA! Nie biorę odpowiedzialności za nieudane próby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Technics Group PL

  • Grupa zrzeszająca wszystkich fanów marki TECHNICS. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do dyskusji, wymiany spostrzeżeń oraz doświadczeń związanych z ukochanym producentem sprzętu audio.

Informacje

Zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
UP