Jump to content

Welcome to Technics Group PL

Guest Image

Welcome to Technics Group PL, like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Technics Group PL by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Naprawa paneli przednich z tworzywa

Recommended Posts

Witajcie ! Z racji tego ,że otrzymuję dość dużo pytań o naprawę uszkodzeń paneli wykonanych z plastiku w urządzeniach budżetowych  ,postanowiłem  przygotować mini poradnik jak zrobić to samemu.  Być może odezwie się kilka osób ze stwierdzeniem ,że to nieprofesjonalna metoda z racji użytych materiałów , no cóz może i nieprofesjonalna  ale skuteczna .  Do zobrazowania przygotowałem i uszkodziłem zarysowując gwoździem  panel od sl-pg 390.  W opisie pominąłem sprawy oczywiste czyli np. oklejenie taśmą maskującą itp.  Potrzebne materiały: 1. Uszkodzony panel😉 2.Papier ścierny 400 3.Papier scierny 1500 4. Szpachlówka (ja używam szpachlówki do drewna Spectrum kupionej w sklepie Action. Bardzo dobra konsystencja ,łatwo się nakłada i dobrze szlifuje a co najważniejsze bardzo dobrze wypełnia pory) 4. Bezbarwny podkład do tworzyw sztucznych (ja używam BOLL) 5. Farba w sprayu w jedynym słusznym kolorze . 6. Duuużo cierpliwości .  Kolejność operacji :  miejsce uszkodzenia szlifujemy papierem 400 aby zlikwidować krawędzie rysy. nakładamy szpachlówkę i czekamy okolo 2 godzin szlifujemy kolejny raz 400 aby usunąc najgrubszą warstwę szpachli a następnie szlifujemy papierem 1500. na Wyszlifowane miejsce kładziemy podkład bezbarwny i odczekujemy okolo 2 godziny. Nakładamy 2 warstwy docelowej farby w odstępach okolo 2 godzinnych ( z odległosci okolo 30 cm i stosując dyszę która  bardzo dobrze rozpyla ) Ostatnim etapem jest napylenie z dużej odleglości (okolo 60 cm)ostatniej warstewki docelowej farby aby uzyskać odpowiednią równomierną strukture powłoki.) Po 24 godzinach Panel jest gotowy.  Mozna jeszcze wykończyć bezbarwnym lakierem półmatowym.  Ponizej zdjęcia z poszczególnych etapów.  UWAGA! Nie biorę odpowiedzialności za nieudane próby.