Skocz do zawarto艣ci

Witamy na Technics Group PL

Guest Image

Witamy na Technics Group PL, podobnie jak na wi臋kszo艣ci spo艂eczno艣ci internetowych, musisz si臋 zarejestrowa膰 aby uczestniczy膰 w naszym wsp贸lnym 偶yciu ale nie martw si臋 jest to bardzo prosty proces, kt贸ry wymaga minimum informacji, aby zosta膰 zarejestrowanym. Je艣li posiadasz konto na FACEBOOK'u mo偶esz to zrobi膰 jeszcze szybciej jednym klikni臋ciem.

Zak艂adaj膮c konto na Technics Group PL, mo偶esz uzyska膰 nast臋puj膮ce przywileje:

  • Zak艂ada膰 nowe tematy i pisa膰 odpowiedzi w innych
  • Subskrybowa膰 tematy i fora, aby uzyska膰 powiadomienia
  • Uzyska膰 w艂asn膮 stron臋 profilu i poznawa膰 nowych przyjaci贸艂
  • Wysy艂a膰 prywatne wiadomo艣ci do innych u偶ytkownik贸w.

SU X990D klasa AA na koncowkach V4C


magnat4096

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownej grono fanow a tudziez nawet fanatykow marki Technics 馃槈

Niniejszy post jest pierwszym na tym forum postem w moim wykonanie, mam nadzieje ze znajde czas na wiecej.聽

Ci z forumowiczow, ktorzy sa czlonkami grupy Technics Group PL na FB, mozliwe ze widzieli i wiedza ze uwielbiam serie midi/series X/series 360, jak zwal tak zwal. Dla mnie to seria X. Jestem posiadaczem zestawu serii X model CDX920E z1992r(moze o tym bedzie kolejny post, gdzie podziel sie cala wiedza na ten temat), ale posiadam rowniez taka oto perelke produkowana przez bagatela 1 rok:

Model SU X990D聽

Lata produkcji 1988-89

Moc wyj艣ciowa: 100 wat贸w na kana艂 przy 8 惟 (stereo)

Pasmo przenoszenia: od 20 Hz do 20 kHz

Ca艂kowite zniekszta艂cenie harmoniczne: 1%

Wsp贸艂czynnik t艂umienia: 30

Czu艂o艣膰 wej艣ciowa: 3mV (MM), 200mV (linia)

Stosunek sygna艂u do szumu: 75dB (MM), 82dB (linia)

Separacja kana艂贸w: 60dB (linia)

Wyj艣cie: 150mV (linia)

Impedancja obci膮偶enia g艂o艣nika: 8惟 do 16惟

Wymiary: 360x128x300mm

Waga: 7,9 kg

Co moge powiedziec ze strony praktycznej.聽

Uzywany przeze mnie na co dzien SU X920D ma na wyjsciu 2X100W przy 8ohm, tak samo jak opisywany model SU X990D z ta roznica, ze w tym modelu mamy koncowki mocy V4C:

SVI4004 oraz AN7062N.聽

Kto ma i slucha serii X wie, ze maja mocne podbicie basu z wyrazna gora i Dobrze slyszala srednica. W modelu 990D wszystkiego jest pod korek. Nie sluchalem go z EQ ale pewien jestem, chocby z racji tego ze zostal wyprodukowany w tym Roku w kt贸rym przyszla na Swiat moja zona, ze bede na jego bazie budowal caly zestaw. Ciezko z seryjnym/dedykowanym tunerem mam na mysli model ST 990L. Co prawda nizsze modele z nim wspolpracuja ksiazkowo, ale to jednak nie to co mialo byc w zalozeniach z Osaki.聽

Warto dodac iz nawet sam wzmacniacz nie nalezy do latwo dostepnych no i tanich(mialem takie dwa i jeden sprzedal sie za 拢400 馃檭)

Pozdrawiam i dzieki za uwage

Screenshot_20230124_035013_com.facebook.katana_edit_367476554211635.jpg

Screenshot_20230124_035029.jpg

Edytowane przez magnat4096
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 4 tygodnie p贸藕niej...
W dniu 22.02.2023 o 01:14, Duke napisa艂:

Je艣li dobrze pami臋tam, to jest to najwy偶szy model serii MIDI

SU X990D jest najwy偶szym oraz najmocniejszym z serii MIDI z lat 80tych a dok艂adnie z ko艅c贸wki lat 80tych. Na pocz膮tku lat 90tych Technics wypu艣ci艂 model SU X920D. Obydwa modele identyfikuj膮 si臋 moc膮 2X100W przy 8Ohm. SU X990D jest na ko艅c贸wkach V4C, SU X920D na zwyk艂ych ko艅c贸wkach, ale na kondensatorach PXS. Sluchalem obydw贸ch na tych samych kolumnach z tego samego CD z wyj艣cia optycznego,wyniki:

Dzi臋ki lepszym kondensatorom filtruj膮cym scena w SU X920D jest bogatsza, 艣rednica wyra藕niejsza i g艂臋bszy bas. SU X990D potrzebowa艂 do tego samego poziomu ju偶 EQ. W obydwu modelach separacja kanalow stereo bardzo wyrazna.聽

Mlodszy brat (920D) otrzyma艂 od producenta kilkustopniowe podbicie basu oraz funkcje z SUPER SOUND po kt贸rej wlaczeniu dzwiek staje sie "bardziej nasycony",tak mog臋 to uj膮膰 gdy偶 trudno jest opisa膰 slowami co si臋 slyszy.聽

Obydwa modele posiadaj膮 osobne wyjscie na druga pare glosnikow SURROUND z osobna opcja ich w艂膮czania. Wtedy dopiero s艂ychac pelna scen臋 tych klockow oraz Stereo jakie s膮 w stanie zaoferowa膰.聽

Seria MIDI nie jest zbytnio popularna w Polsce, szkoda bo mia艂em ju偶 kilka tych hybryd i dla por贸wnania SU X911 gral o wiele lepiej ni偶 np SU A700MK3 a cenowo 911tka jest ta艅sza.聽

  • Lubi臋 to 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 1 rok p贸藕niej...

Witam. Zawsze technics, od niedawna wzmacniacze midi. Mam co艣 ciekawego produkowanego podobno na rynek angielski - SU-X980D. Z przodu i z ty艂u wygl膮da tak samo jak SU-X990D te same przyciski, te same prze艂膮czniki z ty艂u identyko. Z przodu jedyna r贸偶nica to tabliczka "New class A"聽 Tomasz

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przegl膮daj膮cy   0 u偶ytkownik贸w

    • Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w przegl膮daj膮cych t臋 stron臋.

Technics Group PL

  • Grupa zrzeszaj膮ca wszystkich fan贸w marki TECHNICS. Gor膮co zapraszamy i zach臋camy do dyskusji, wymiany spostrze偶e艅 oraz do艣wiadcze艅 zwi膮zanych z ukochanym producentem sprz臋tu audio.

Informacje

Zawarto艣膰

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...
UP