Skocz do zawartości

Witamy na Technics Group PL

Guest Image

Witamy na Technics Group PL, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym. Jeśli posiadasz konto na FACEBOOK'u możesz to zrobić jeszcze szybciej jednym kliknięciem.

Zakładając konto na Technics Group PL, możesz uzyskać następujące przywileje:

  • Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Renowacja obudów


Rui Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po wczorajszym poście na Facebooku pojawiło się sporo pytań dotyczących samodzielnego odnawiania obudów.
Ponizej postaram się odpowiedzieć na wszystkie :


1.jak i czy zdzierasz stara farbę?
1A. W jaki sposób docierasz obudowy przed lakierowaniem?

Ręcznie czy maszynowo
W zalęznosci od potrzeby, w przypadku głębokich rys trzeba całą obudowę zeszlifować ,ja używam papieru 240 i 400 robię to ręcznie lub szlifierką .


 2. Jak i czy w ogóle podkład? Czy nakładasz jakiś podkład, czy bezpośrednio lakier?


Tak ,stosuję podkład do ….i tu zaskoczenie ….do plastików.  Prisma Color  oraz w przypadku aluminium wstępne trawienie i podkład do aluminium.


 3. Czy jakiś konkretny błysk, mat ,półmat ?

Czarny to RAL 9005M  czyli matowy  i jest gotowcem .
Antracyt i szampan sa kolorami dobranymi wg oryginalnych powłok Technicsa zczytane spektrometrem .


 4. Pierwsza farba antracyt masz gotowca czy składasz kolor jeśli tak to jak?


Odp jak wyżej!


5. Jak nanosisz areograf, farba w spray?


Spray i w sporadycznych wypadkach pistolet.


6. Ile razy malujesz?


NA początku malowałem dwie warstwy w odstępach 12 godzinnych . W tej chwili doszedłem już do takiej wprawy że maluję w jednej sesji.


7.Czy nakładasz bezbarwny lakier na koniec?


Nie, nie nakładam.


 8. A jak się nie uda to jak usuwasz nowa powłokę?


 Po 12-15 godzinach matuje b.drobnym papierem  i nakładam nową warstwę .


9.Czy masz jakieś specjalne techniki ?


Nie , technik z NASA nie mam  ale jest kilka podstawowych zasad a mianowicie :
- powierzchnia musi być gładka i odtłuszczona.
- po każdym użyciu spraya czyścimy dyszę rozpuszczalnikiem , nie możemy dopuścić do tzw.plucia kroplami farby. ( patrz foto )
- ZASADA NAJWAŻNIEJSZA.  Farbę z puszki rozpylamy w odległości około 50 cm czyli w zasadzie napylamy ja na powierzchnię . Jęsli będziemy malować z bliższej odległości farba nie pokryje równomiernie i powstaną przebarwienia .(patrz foto)


10. Gdzie można nabyć spray Antracyt.


Kiedyś można go było kupić u mnie , ale po tzw.gównoburzy która rozpętała się w zeszłym  po jednym z moich postów o farbach , już nie oferuję ich do sprzedaży. Pozostało mi kilka puszek ale dla własnego użytku.


11. Czy w sklepie z farbami lub lakierni można dorobić taką farbę ?


Sklepy i lakiernie nastawione są na dorabianie farb samochodowych, przetestowałem wiele firm i mieszalni i efekt był dla mnie niezadowalający. Dopiero użycie dobrego spektrometru w mieszalni farb przemysłowych i zrobienie  minimum 5 litrów farby przyniosło oczekiwany efekt.
Dorobienie 1 puszki i trafienie idealnie w kolor, strukturę itp.   jest niemożliwe !!!! Sam się o tym przekonałem.

 

FB_IMG_1612478994920.jpg

FB_IMG_1612478998061.jpg

FB_IMG_1612479000986.jpg

FB_IMG_1612479005530.jpg

FB_IMG_1612479008458.jpg

FB_IMG_1612479011607.jpg

FB_IMG_1612479014316.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Technics Group PL

  • Grupa zrzeszająca wszystkich fanów marki TECHNICS. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do dyskusji, wymiany spostrzeżeń oraz doświadczeń związanych z ukochanym producentem sprzętu audio.

Informacje

Zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
UP