Skocz do zawartości

Witamy na Technics Group PL

Guest Image

Witamy na Technics Group PL, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym. Jeśli posiadasz konto na FACEBOOK'u możesz to zrobić jeszcze szybciej jednym kliknięciem.

Zakładając konto na Technics Group PL, możesz uzyskać następujące przywileje:

  • Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Wieża 1991/1992


Banalny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ja użytkowałem kilka różnych Technicsów (niektóre zakupione jeszcze osobiście w Pewexie), ale obecnie postawiłem na skompletowanie wieży z określonego okresu.

Wybrałem rok 1992, moim zdaniem jeden z najlepszych, bo od 1994 kiedy wprowadzono obłą, plastikową stylistykę. I Technics zaczął się staczać... 😞

W każdym razie gram na:

Wzmacniacz SU-VX 600

Korektor SH-GE 70

CD SL-PG 520

Deck RS-BX 626

Oznaczenia piszę z pamięci - mam nadzieję, że nic nie pomyliłem... 😉 Przy okazji cyknę fotkę.

No i do tego tonsilowskie Altusy 75, które posiadam z "epoki".

Pozdrawiam pasjonatów!

Banalny

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, dodam zdjęcia i troszkę więcej opisu.

Wieża przed moja ostatnią reorganizacją zawierała amplituner SA-GX280 (1995), który trzymałem trochę z sentymentu (mam go od nowego), bo grał przeciętnie (co na altusach nie miało zresztą większego znaczenia heh). Tak na marginesie, ten amplituner dzielnie robił za domowe centrum rozrywki, bo miał sporo wejść, radio było nawet z RDSem i miał pełnofunkcjonalnego pilota do obsługi. Niestety, trafił do piwnicy, wraz z SL-PG200, w którego miejsce nabyłem SL-PG520 (ładnie się komponuje z gałką do przewijania). A w miejsce amplitunera wstawiłem "pełnokrwisty" wzmacniacz SU-VX600 na modnych wówczas układach hybrydowych. Używam przy tej wieży nadal Altusów 75, które osobiście kupiłem AD 1984. Grają okropnie wg współczesnych standardów, ale po zaaplikowaniu paru ustawień w korektorze SH-GE70 daje się tego słuchać, choć nadal sprawia to wrażenie brzmieniowej wycieczki do lat 80-ych (ale o to chyba chodzi w tej zabawie?).

Deck RS-BX626 teraz akurat ciężko pracuje wstawiony do wieży Onkyo, gdzie za pomocą sieciowego odtwarzacza i serwisu Tidal odświeżam płyty nagrane na kasety. Na marginesie, oryginalnie nagrania na kasetach z lat 80/90-ych bardzo dobrze zniosły próbę czasu, ale niektóre pochodzą jeszcze z "Wieczorów płytowych" i były nagrane na sprzęcie słabszej klasy (część na tzw kasprzaku z wskaźnikami wychyłowymi i Dolby B, później miałem kupiony w Pewexie RS-TR165).

Z tym magnetem 626 to w sumie ciekawostka. Kupiłem go na aukcji za całe 35 (+przesyłka niewiele mniej) trochę w ciemno, bo był z lekka zdezelowany. Porysowana górna obudowa, brak gałki poziomu wysterowania, urwana nóżka, no i brak znaczka Technics na froncie! Ale poza tym front w podejrzanie stanie, na plexi żadnych rys, także zaryzykowałem. Czekała mnie miła niespodzianka, bo magnetofon praktycznie nie był używany! Nawet guma wałka napędowego nie miała śladu taśmy! Głowice i wszystkie podzespoły w idealnym stanie. Po małej renowacji i usunięciu uszkodzeń mam kaseciaka niemal w stanie NOS, można rzec nieśmiganą nówkę, która świetnie odtwarza i nagrywa. 

Sorki, że się rozpisałem, ale sprzęt ma swoje lata, to i swoje historie. 🙂

Pozdrawiam!

Darek

 

technics.jpg

technics2.jpg

technics3.jpg

altusy75.jpg

Edytowane przez Banalny
  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin
Dnia 17.01.2021 o 14:35, Banalny napisał:

Sorki, że się rozpisałem, ale sprzęt ma swoje lata, to i swoje historie. 🙂

I o to chodzi, takie historie się ciekawie czyta. Ładny zestaw 💪👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Ja podziwiam zestawy Kolegów, mój jest raczej przeciętny. Co prawda deck i wzmacniacz są w klasie AA, ale generalnie to średnia półka... 

To jest mój świadomy wybór. Zależało mi, aby klocki były możliwie w dobrym i oryginalnym stanie, bez przeróbek i przebytych napraw. W klasie średniej jest zdecydowanie większy wybór.  Sporo zadbanych sztuk pochodzi z polskiego rynku, "top" modele to chyba w zdecydowanej większości import. A co do jakości odtwarzania nie miałem jakiś wygórowanych oczekiwań. Zestaw ma być w pełni sprawny i grać tak jak to pamiętam z dawnych czasów. Zadanie spełnia w 100%! 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się z pytaniem odnośnie Altusów... Pod swoją wieże mam podpięte Altus 300 i już 2 razy wędrowałem po domu z kolumnami bo mam również Maestro 300, jedne i drugie stara seria... Maestro lepiej mi pasują muzycznie do słuchania Vinyli i o dziwo jako przednie głośniki w zestawie kina domowego 5.1. Grają tam z Altusami 140 i subem Taga 600.  Amplituner Denona

Do wieży Technics jakoś lepiej słucha mi się Altusów 300... Nie wiem czy to moja subiektywna ocena czy może coś w tym jest... 

Generalnie w necie można poczytać że Altus to "rąbanka" i głośniki dla "kowali" ale mi pasują. 

W kinie domowym salon ok 40m2 robią robotę... Razem z subem potrafią opróżnić stojaki z płytami cd... Subtelne ciche dźwięki też mi wystarczają... 

Ale ja mam ucho w najlepszym wypadku z płyty pilśniowej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altusami można nieźle nahałasować, nawet w najmniejszej wersji, którą mam posiadaniu. Podobno z wiekiem słuch się degraduje hehe, ale mimo to zdaję sobie sprawę, że brzmienie tych kolumn jest... słabe. Trochę to zapewne moja wina, bo gdzieś w połowie lat 90-ych wstawiłem zamienniki STXa w miejsce niskotonowych, z których wykruszyła się gąbka.

Mimo całego sentymentu do tych Altusów, teraz gram trochę więcej i uznałem, że czas zadbać o swoje stare uszy. Także odchodzą na zasłużoną emeryturę. W ich miejsce zamówiłem coś współczesnego, ale z nawiązaniem do historii, specjalną edycję na 25 lat modelu 600 B&W, dokładnie to: https://www.bowerswilkins.com/net/home-audio/600-series-anniversary/606

Ciekawy jestem, jak stary wzmak Technicsa zagra z tymi monitorkami, haha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Technics Group PL

  • Grupa zrzeszająca wszystkich fanów marki TECHNICS. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do dyskusji, wymiany spostrzeżeń oraz doświadczeń związanych z ukochanym producentem sprzętu audio.

Informacje

Zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
UP