Skocz do zawartości

Witamy na Technics Group PL

Guest Image

Witamy na Technics Group PL, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym. Jeśli posiadasz konto na FACEBOOK'u możesz to zrobić jeszcze szybciej jednym kliknięciem.

Zakładając konto na Technics Group PL, możesz uzyskać następujące przywileje:

  • Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Przyzwoite i niedrogie kolumny do su-v500


Eleonora Lubomirska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Próbowałam znaleźć informację na temat kolumn ale po lekturze Internetu mam jeszcze większy mętlik w głowie niż przed poszukiwaniami.

Do rzeczy. Mam w "klockach" wierzę Technics ze wzmacniaczem SU-V500 i potrzebuję przyzwoitych kolumn. Nie wiem czym się kierować, czy 4 Ohm czy 8 Ohm (będą podłączone tylko dwie)

Mieszkam w bloku, więc pokój niewielki, chce po prostu słuchać muzyki ale chcę wydusić ile się da z tego wzmacniacza, wiem że to nie jest szczyt jakości ale ma dla mnie wartość sentymentalną i nie zamierzam go zmieniać. Budżet skromny ale bez kolumn nie uruchomię. Potrzebuję Waszej porady, jakie kolumny wybrać aby dźwięk był jak najbardziej zbliżony do ideału? Dobre basy itp, Muzyka Rock, Metal i Elektroniczna. Nie mam słuchu absolutnego.

Pomóżcie, doradźcie, linki mile widziane.

Pozdrawiam

El

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hmm jak to ująć łatwo szybko i przejrzyście ogólnie technics nie zawsze zagra dobrze z każda kolumna ten typ tak ma do tego jak sama napisałaś no wzmacniacz raczej troszkę niskiej klasy nie wiem jak inni ale ja bym Ci polecał coś z kolumn na styl perfect150 kolega miał z tej klasy wziąłem technicsa blokiem nie trzeslo ale grało to nawet ładnie lub coś na styl polaris 120 180 na typ 300za słaby wzmak no chyba tyle na początek pozddawiam

20200319_155810.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

Witaj

Temat kolumn to bardzo ciężki temat a dlatego, że każdy człowiek tak naprawdę słyszy inaczej i każdy ma swoje preferencje odsłuchowe. Poza tym jest sporo czynników które wpływają na to co słyszymy a co oczekujemy jak wzmacniacz albo pomieszczenie. Ta sama kolumna z różnym wzmacniaczem lub w innym pomieszczeniu z tym samym wzmacniaczem zagra inaczej. Tak naprawdę najlepszym rozwiązaniem jest metoda prób i błędów a więc kupienie, wysłuchanie i podjęcie decyzji, jeśli nie spodoba się to sprzedaż i kupno innych. Tak, trochę drogi interes ale skuteczny.

No dobra, wiem, że każdy chciałby prostej odpowiedzi i z pewnością też takiej oczekujesz co tak naprawdę jest bardzo ciężkie do zrobienia ale.. biorąc pod uwagę dane które podałaś, wzmak v500, mały pokój w bloku więc i nie ma mowy o dyskotekach proponowałbym coś od Technicsa, np kolumny podstawkowe SB-M300. Małe, zgrabne z bierną membraną basową. Plus to mały rozmiar a świetne brzmienie.

Screenshot_20201031_162458.jpg

Jeśli interesują Cię jednak duże stojące kolumny to większy brat poprzednich Technics SB-M500. Ten sam system membran basowych ale już kolumny o większej mocy (no i cenie)

Screenshot_20201031_161610.jpg

Ja używam kolumn Jamo Concert 570 Limited Edition i jestem z nich bardzo zadowolony ale jak już pisałem wyżej, jest to kwestia gustu, po prostu trzeba spróbować.

jamo-d-590.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SU-V500 będzie dobrze sobie radził z Technics SB-CD320 lub SB-CD120. Wiem to z autopsji bo kiedyś miałem SU-V300, różniący się tylko brakiem sterowania pilotem. Mocniejsze kolumny tutaj nic nie dadzą ponieważ, wzmacniacz będzie miał problem ruszyć membraną basową. 

IMG_20201031_165033.jpg

IMG_20201031_165057.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki bardzo za wszelkie sugestie. Przerażająco brzmią opinie że V500 do bani, że to złom - przecież ktoś to kiedyś produkował, ktoś kupował i do posłuchania muzyki wydaje mi się wystarczający, tym bardziej w małym mieszkaniu. Wszelkie czary w stylu "unoszącej się sceny muzycznej" czy jak to tam zwą, wsadzam między bajki. Miałam znajomego audiofila który miał od momentu budowy domu przewidziany salon do idealnego odsłuchu, na sprzęt (w tym audio) wydał fortunę (nie wiedziałam że są specjalne "audiofilskie" zasłony na okna, jakies skrzynki z ziemią pod głośniki, itp...) i próbowałam wyczuć tą magię, ale z całym szacunkiem - słyszałam muzykę, może trochę bardziej czysto (jakieś pliki FLAC) ale mnie to w żaden sposób nie powaliło.

Dzięki jeszcze raz za reakcję, znalazłam w przyzwoitej cenie  SB-CS55, ogarnęłam w środku wygłuszenie (fabrycznie, byle jak wrzucony kawałek "flizeliny") i na moje ucho wszystko fajnie i bardzo dobrze gra - na tym wzmacniaczu (Technics SU-V500) i na hejtowanym na forach winylowych najsłabszym modelu SONY PS-LX52P 

Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Witam , mam również SU-V500 + tuner , cd , i dwu kaseciaka . Do tego 2 kolumny Jamo 180 studio z wysokotonowymi od Altusa 75. Ujmę to tak - to nie gra. Jakie kolumny do tego zestawu , żeby było lepiej ,więcej szczegółów , cieplej , niskie pojawiające się od dolnego pułapu wzmocnienia ? Zestaw kupiłem około 15 lat temu ale dopiero teraz pochylam się nad poprawą jego brzmienia. Wieża może nie jest najwyższej jakości ale w bardzo dobrym stanie wizualnym , działają wszystkie ledy etc. ...po prostu ładnie się prezentuje i jakoś się do niego przywiązałem . 

Sprzęt gra w pokoju około 20 m kw , w bloku. Czy Jamo 180 Studio da się sprzedać ? One nie mają zwrotnic , wytłumienia , głośniki nie są oddzielone od siebie...

Czy z innymi kolumnami SU-V500 zagra lepiej ? Czy inny wzmacniacz Technicsa ? 

Dziękuję , pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Technics Group PL

  • Grupa zrzeszająca wszystkich fanów marki TECHNICS. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do dyskusji, wymiany spostrzeżeń oraz doświadczeń związanych z ukochanym producentem sprzętu audio.

Informacje

Zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
UP