Skocz do zawartości

Witamy na Technics Group PL

Guest Image

Witamy na Technics Group PL, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym. Jeśli posiadasz konto na FACEBOOK'u możesz to zrobić jeszcze szybciej jednym kliknięciem.

Zakładając konto na Technics Group PL, możesz uzyskać następujące przywileje:

  • Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.


Duke

Rekomendowane odpowiedzi

  • Root Admin

Czy ktoś miał możliwość porównać oba te korektory dźwięku?

Jedni mówią że 70 to młodszy brat 8058 ale różnią się tylko wizualnie, inni znów że są tylko podobne ale 70 jest dużo lepsza.

52fc79b74adca5739865456c4d97.jpeg

s-l1000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin
9 minut temu, Wieslaw napisał:

Jak dla mnie to żaden nie jest z prawdziwego zdarzenia korektorem, co prawda mam 70 ale tylko dla efektu wizualnego

 

No z pewnością nie mają startu do takich modeli jak 8020 czy 8065 ale jak sam napisałeś Ty a także spore grono innych ich użytkowników ma je ze względów wizualnych. Nie mniej w takim wypadku można by było porównać czy to faktycznie to samo w podobnym opakowaniu czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem 8058 lecz niestety mogę go porównać tylko do SH 8066. Ten drugi zdecydowanie lepszy. Natomiast jeśli chodzi o 8058 a  70 to raczej to samo tylko inne obudowy ze względu na zmianę linii odudów Technics-a po 1990r. Mi  osobiście wizualnie podoba się bardziej 8058.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin
10 minut temu, Leszek napisał:

Mi  osobiście wizualnie podoba się bardziej 8058.

8058 chyba ma też tą przewagę że lewy i prawy kanał można sterować niezależnie patrząc na zdjęcia bo w 70 idą oba jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

powiem tylko, że udało mi się ostatnio ściągnąć 8058 z Holandii, ponieważ kosztował mniej więcej połowę, tego czego żądają ostatnio sprzedawcy i jest szalenie zawiedziony faktem, iż obudowa jest plastikowa, a nie aluminiowa... Niby ładny, zgrabny, sprawny, fajnie buja, ale zawód jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2019 o 21:58, Gustaw Kruszynski napisał:

powiem tylko, że udało mi się ostatnio ściągnąć 8058 z Holandii, ponieważ kosztował mniej więcej połowę, tego czego żądają ostatnio sprzedawcy i jest szalenie zawiedziony faktem, iż obudowa jest plastikowa, a nie aluminiowa... Niby ładny, zgrabny, sprawny, fajnie buja, ale zawód jest ?

Co Ty gadasz? Kurde, no to jednak się cieszę, że nie kupiłem w końcu... ale bym się rozczarował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, mam obydwa SH-GE70 i SH-8058, nie porównywałem ich nigdy dźwiękowo (brak czasu). Rożnicę wizualne są: począwszy od kolorów oba panele plastikowe 58 występuje w wersji srebrnej i antracyt (standard), 70 tylko antracyt ? Odnośnie regulacji częstotliwości jest tylko jedna różnica 58 ma 16 kHz, pozostałe takie same, natomiast 70 zamiast 16 kHz ma 12,5 kHz. Rożnica jest także w trybie pracy wyświetlaczy 58 oprócz wyświetlania poziomu ustawienia "suwaków" ma spectrum level, czyli "podbijanie", albo zmiana zakresu wyświetlacza, aby przy małej dynamice (słabym sygnale) nie "mregały" tylko najniższe linijki wykresu ale "szalał" cały słupek. 70 ma oprócz ustawienia poziomu suwaków, 3 tryby pracy (bar, dot, peak hold), czyli same paski, pełne i pełne z paskami. Przepraszam za tak lakoniczny opis. Postaram się opisać dokładniej i obfotografować. Ps. mam jeszcze SH-8046 K i S (panele w amelinium) i SH-GE90. Pozdrawiam M.W.

Edytowane przez Matrix73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja używam 70-kę, bo ładniej wygląda i pasuje mi wizualnie do wieży. 🙂 

A co do meritum, to korektory służą do poprawiania (powiedzmy - tuszowania) niedoskonałości podzespołów audio, szczególnie kolumn głośnikowych, które te 30-40 lat temu były po prostu kiepskie. Audiofil, któremu zależy na jakości, zapewne nie wstawi żadnego korektora w tor, prędzej odłączy całą sekcję regulacji tonów przyciskiem DIRECT na wzmacniaczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na forum technicsa, a nie hi end. Poza tym korektor można mieć i używać okazjonalnie lub prawie wcale, tak jak ja. Kolumny 30-40 lat temu akurat niektóre firmy robiły rewelacyjne. Sam posiadam wysoki model infinity. Zapraszam do sprawdzenia obecnych cen i na forum infinity. Po co korektor do technicsa? Napisałem w innym wątku o błędzie technicsa, stosującym korekcję barwy tonów niefortunnie ulokowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy fan Technicsa chyba nie powinien naprawiać "błędów" Technicsa, bo równie dobrze mógł to być efekt zamierzony. 😉 

A porównywanie hi-endu do "zabawek" z wyprzedaży garażowej nie ma kompletnie sensu. Postęp w elektronice, technologii  i materiałach jest taki, że obecnie sprzęt klasy entry brzmi lepiej od topowych Technicsów z epoki. To samo zresztą dotyczy kolumn głośnikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Technics Group PL

  • Grupa zrzeszająca wszystkich fanów marki TECHNICS. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do dyskusji, wymiany spostrzeżeń oraz doświadczeń związanych z ukochanym producentem sprzętu audio.

Informacje

Zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
UP