Skocz do zawartości

Witamy na Technics Group PL

Guest Image

Witamy na Technics Group PL, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym. Jeśli posiadasz konto na FACEBOOK'u możesz to zrobić jeszcze szybciej jednym kliknięciem.

Zakładając konto na Technics Group PL, możesz uzyskać następujące przywileje:

  • Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Xander

Moderator
  • Postów

    6
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Ostatnia wygrana Xander w dniu 22 Lutego 2023

Użytkownicy przyznają Xander punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Xander

Nowicjusz

Nowicjusz (1/7)

3

Reputacja

  1. Witam serdecznie. Na stół po długim czasie trafił m280. Co prawda miał robione już wcześniej pewne zabiegi, ale to było takie łatanie dziur w spodniach. Teraz przyszedł czas aby te spodnie wymienić. Głównym impulsem aby do tego usiąść był pasek ma prawym silniku. Chiński, tymczasowy zamiennik z paczki zbiorczej po prostu odpadł. Założony dedykowany pasek nie dość że grubszy i o innym profilu to dodatkowo ciut ciaśniejszy od poprzedniego. Taka zmiana zaskutkowała innym ułożeniem dość zmęczonych upływem czasu elementów mechaniki co zaowocowało strasznym stukotem który możecie zobaczyć i usłyszeć na podlinkowanym filmie. Tak więc deck na stole, mechanizm wyjęty (pierwszy raz rozbierałem ten mechanizm). Jak już mechanizm został wyjęty przeprowadzona została wymiana reszty pasków, czyszczenie, smarowanie i cała ta wspaniała zabawa. Efekty wykonanej pracy jak również zużycie elementów starałem się pokazać na zdjęciach. Po złożeniu deck odwdzięczył się tym co słyszymy na jednym filmów. Tak równo, cicho i precyzyjnie nie pracował od wielu, wielu lat. https://youtu.be/ugu47OpffxM https://youtu.be/td-jlsOamzI https://youtu.be/6mvWTVN8RaM
  2. Xander

    RS-631

    Taki mały tutorial odnośnie wyjęcia mechnizmu w decku RS-631. oczywiście wszystko znajdziemy w istrukcji serwisowej ale jak wiemy w latach 70tych i wczesnych 80tych nie było to zawsze pokazne tak ładnie i szcegółowo jak w nowszych opracowaniach. Postaram się pokazać to troszkę bardziej przyjaźnie a do tego dołożę kilka zdjęć z drobnych czynności renowacyjnych. Tak więc zaczynamy. Mamy naszego 631. Odkręcamy od góry trzy sztuki śrub, tych w kolorze ciemnym miedzianym. Nie będę tu pisał oczywisej rzeczy jaką jest oczywicie zdjęcie wczesniej górnej pokrywy urządzenia. Odkręcamy od dołu śruby trzymające panel przedni 3 szt. Zdejmujemy pokrętła oraz nasadki na przełączniki. Zdejmujemy panel przedni i naszym oczom powinien ukazać się taki oto widok. Teraz przystępujemy do zdjęcia klawiszy oraz kieszni wraz z uchytem kasety. W tym celu odkręcamy dwie śruby znajdujące się na dole po lewej jak i po prawej stronie klawiszy. Z prawej strony zostanie uwolniona dodatkowo blaszka podpierająca oś tulejki na której usadowione są klawisze. Następnie zdejmujemy nasadkę z lamką. Proszę zwrócić uwagę na uwolninie przewodów aby było pole manewru do wykonia wszyskich czynności. Teraz zostaje nam odkęcenie dwóch małych srubek aby całkowicie sciagnąc kieszeń i klawisze. Proszę przed wyjmowaniem tego klawiszy z uchwytem kasety i kiesznią o odkęcnie też uchytu gniazda słuchwek co bardzo ułatwia całą operację. Po tej całej operacji powinniśmy widzieć coś takiego. Przystępujemy teraz do uwolnienia mechnizmu. W tym celu odkręcamy zaznaczone na zdjęciu duże śruby. 6 szt. Od strony wewnętrznej urządzenia musimy uwolnić delikatnie wszytkie powiązane i umocowane przewody. Jeśli jest potrzeba to też wypiąć je z płyty głównej. Gniazda i wtyczki są ładnie opisane więc nie musimy się obawiać że na powrót wepniemy je w inne miejsca. Możemy delikatnie i z wyczuciem wysunąć z obudowy nasz mechnizm. Powinniśmy mieć wygodny dostęp do wiekszości potrzebnych do wykoniania czynności serisowych czy renowacyjnych. Poniżej trochę zdjęć z wykonywanych przeze mnie czynności. Wymiana rolki, czyszczenie koła zamachowego i połączonych z nim elemntów napędu w tym wałek kapstana. Regeneracja i czyszczenie paska gumowego, ja nie posiadałem nowego a ten optycznie wykazywał jeszcze dobry stan więc został dokładnie wyczyszony i założony. Na ośkę silnika została dana niewielka ilość oliwki do kapstanów aby wciekła do środka zmniejszjąc powoli lekko głośną pracę silnika. Jakby nie było urządzenie ma 43 lata. Zdejmowałem też lewą rolkę odwijającą w celu lekkiej korekcji hamulca rolki. W tym celu lekko rozciągnąłem sprężynkę, można też dodakowo dać na tył ośki gęsty smar o wyższej lepkości aby działał delikatnie spowalniająco. W moim przypadku było to konieczne ponieważ taśma uciekała mi lekko spod rolki kapstana co skutkowało fatalnym działniem całego toru. Oczywiście zostało wykonane też ogólne czyszczenie całego urzadzenia. Życzę miłej zabawy.
  3. Technics RS-630. Kupiłem 4 lata temu z ogłoszenia. Sprzedający zapewniał że produkt mimo tylu lat, mało używany i w doskonałym stanie. Nie kłamał. Po zakupie wytarłem tylko kurz i podłączyłem. Grał wspaniale, aż niewiarygodnie jak na swoje lata. Dziś otworzyłem go po raz pierwszy. Wewnątrz czysto i optycznie jak w dniu sprzedaży. Z napisu na silniku (lipiec 76'), można wywnioskować że to był jego rok produkcji. Mechanizm posiadający tylko jeden paskek. Reszta mechanizmu to grube, gumowe rolki, które w idealnym stanie przetrwały 45 lat. Pasek, mimo iż lekko jasnej już barwy, w wystarczająco dobrym stanie aby działać następne lata. Coś niesamowitego, że za pięć lat będzie miał pół wieku a nadal może być w tak niesamowitym stanie. Naprawdę dobry dźwięk oraz urok analogowych wskaźników.
  4. TOKIO - Matsushita Electric Industrial Co., czołowy japoński producent konsumenckiego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, ogłosił w środę (13 czerwca 1988), że rozpocznie w przyszłym miesiącu produkcję odtwarzaczy płyt kompaktowych w Niemczech Zachodnich z mechanizmem OPRACOWANYM WSPÓLNIE z marką Philips z siedzibą w Holandii. Firma Matsushita zgodziła się w porozumieniu z marką Philips na WSPÓLNE opracowanie mechanizmu, który będzie dostarczany do MBV do produkcji odtwarzaczy CD. Firma z Osaki dodała, że produkcja zostanie wykonana przez MB Video GmbH, spółkę Joint Venture, Matsushita Electric i Robert Bosch GmbH z siedzibą w Stuttgart. Stwierdzono, że umowa Matsushita-Philips znacznie wzmocni współpracę między obiema firmami. Obaj partnerzy już od 1983 roku współpracują technicznie przy produkcji magnetowidów w formacie VHS, które produkuje MB Video z siedzibą w Ostrode podała firma. Firma MBV w 65 procentach należy do Matsushita, a w 35 procent do Robert Bosch GmbH Firma podała, że do marca 1989 roku w MBV będzie produkowanych około 70 000 odtwarzaczy CD. Zatrudnienie w zakładzie produkcyjnym wzrośnie do około 100 osób do końca marca 1989 roku. W 1998 roku firma MB Audio Video, stała się spółką zależną od Matsushita, Matsushita Audio Video Deutschland GmbH.
  5. Piosenka Na Weekend. Chciałbym z dniem dzisiejszym zapoczątkować piątkowy cykl z piosenką. Mam nadzieję że w każdy piątek pod takim postem zobaczę więcej propozycji w komentarzach może uda się zrobić ładną składankę. Dziś "Senza una donna". Utwór ten napisał i wykonał Zucchero w 1987 roku a znajdował się w autorskim albumie Blue's. Oryginalnie nagrany we Włoszech, a w roku 1991 utwór doczekał się reedycji z angielskojęzyczną jej częścią którą wykonuje Paul Young. Panowie życzę miłego oglądania i słuchania i czekam na propozycje dziś rok 1991 #piosenkanaweekend #piosenka #weekend https://youtu.be/V69vs8JmXYM

Technics Group PL

  • Grupa zrzeszająca wszystkich fanów marki TECHNICS. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do dyskusji, wymiany spostrzeżeń oraz doświadczeń związanych z ukochanym producentem sprzętu audio.

Informacje

Zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
UP