Skocz do zawartości

Witamy na Technics Group PL

Guest Image

Witamy na Technics Group PL, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym. Jeśli posiadasz konto na FACEBOOK'u możesz to zrobić jeszcze szybciej jednym kliknięciem.

Zakładając konto na Technics Group PL, możesz uzyskać następujące przywileje:

  • Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

maro07

Members
  • Postów

    2
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez maro07

  1. @Duke, @Iskier_2006 "Co do gramofonu to pierwszy raz słyszę aby był jakiś pilot który działa poprzez c1000" - w gramofonach Technics z rozbudowaną automatyką jest wejście synchro rec. - może być sterowane przez timery, magnetofony. To nie sam pre-amp SU-C1000 (lub inny) ma włączać odtwarzanie płyty tylko właśnie magnetofon - w momencie startu nagrywania (lub timer).
  2. Strojenie na 0mV nie daje pewności osiągnięcia pełnej liniowości detektora koincydencyjnego w przypadku podwójnego obwodu detektora (dwóch cewek). Prosta metoda to użycie wobuloskopu (ale trzeba go mieć) albo metoda nieco trudniejsza. Ta trudniejsza (jak nie mamy wobuloskopu) to usunięcie drugiego obwodu rezonansowego (drugiej cewki) razem z jej kondensatorem i opornikiem. Na tak otrzymanym pojedynczym obwodzie stroimy zero według opisanej przez JWK metody. Potem wstawiamy z powrotem drugi obwód rezonansowy (drugą cewkę+R+C) i ustawiamy zero TP101/TP102 kręcąc tylko rdzeniem cewki drugiej. Do osiągnięcia minimum zniekształceń trzeba też dobrze zestroić cały tor pośredniej częstotliwości, a nawet głowicę. Sekwencja: głowica - p.cz - i na końcu detektor (zero detektora TP101/TP102) Ceramiczne śrubokręty są nawet twardsze od stalowych, też można nimi skruszyć rdzenie. Stalowych (albo raczej żelaznych) nie używa się bo odstrajają obwód. Najbezpieczniejsze są z tworzyw sztucznych, ja używam do tego celu śrubokrętów z twardego teflonu.

Technics Group PL

  • Grupa zrzeszająca wszystkich fanów marki TECHNICS. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do dyskusji, wymiany spostrzeżeń oraz doświadczeń związanych z ukochanym producentem sprzętu audio.

Informacje

Zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
UP