Jump to content

Welcome to Technics Group PL

Guest Image

Welcome to Technics Group PL, like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Technics Group PL by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

maro07

Members
 • Posts

  2
 • Joined

 • Last visited

maro07's Achievements

Nowicjusz

Nowicjusz (1/7)

0

Reputation

 1. @Duke, @Iskier_2006 "Co do gramofonu to pierwszy raz słyszę aby był jakiś pilot który działa poprzez c1000" - w gramofonach Technics z rozbudowaną automatyką jest wejście synchro rec. - może być sterowane przez timery, magnetofony. To nie sam pre-amp SU-C1000 (lub inny) ma włączać odtwarzanie płyty tylko właśnie magnetofon - w momencie startu nagrywania (lub timer).
 2. Strojenie na 0mV nie daje pewności osiągnięcia pełnej liniowości detektora koincydencyjnego w przypadku podwójnego obwodu detektora (dwóch cewek). Prosta metoda to użycie wobuloskopu (ale trzeba go mieć) albo metoda nieco trudniejsza. Ta trudniejsza (jak nie mamy wobuloskopu) to usunięcie drugiego obwodu rezonansowego (drugiej cewki) razem z jej kondensatorem i opornikiem. Na tak otrzymanym pojedynczym obwodzie stroimy zero według opisanej przez JWK metody. Potem wstawiamy z powrotem drugi obwód rezonansowy (drugą cewkę+R+C) i ustawiamy zero TP101/TP102 kręcąc tylko rdzeniem cewki drugiej. Do osiągnięcia minimum zniekształceń trzeba też dobrze zestroić cały tor pośredniej częstotliwości, a nawet głowicę. Sekwencja: głowica - p.cz - i na końcu detektor (zero detektora TP101/TP102) Ceramiczne śrubokręty są nawet twardsze od stalowych, też można nimi skruszyć rdzenie. Stalowych (albo raczej żelaznych) nie używa się bo odstrajają obwód. Najbezpieczniejsze są z tworzyw sztucznych, ja używam do tego celu śrubokrętów z twardego teflonu.

Technics Group PL

 • Grupa zrzeszająca wszystkich fanów marki TECHNICS. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do dyskusji, wymiany spostrzeżeń oraz doświadczeń związanych z ukochanym producentem sprzętu audio.

Informacje

Zawartość

×
×
 • Create New...
UP